کد خبر 251458
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۴

همکاری ایران با ۵ کشور برای ایجاد پارک‌های علم و فناوری

همکاری ایران با ۵ کشور برای ایجاد پارک‌های علم و فناوری

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از همکاری ایران با ۵ کشور برای ایجاد پارک‌های علم و فناوری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات،  روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه رویداد اینوتکس ۲۰۲۴ اظهار کرد: امروز قدرت و عظمت و افتخار کشور در عرصه‌های بین‌المللی، توان علمی و فناوری و نوآوری است که صاحبان این توان، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور هستند. 

وی تصریح کرد: رویداد اینوتکس که هر روز نوآورتر می‌شود به بزرگترین رویداد زمانی نوآوری کشور تبدیل شده است. این رویداد به یک اتفاقی تبدیل شده است تا همه اعضای اکوسیستم نوآوری زیر سقف جهت فناوری منطقه جمع شوند و دستاوردهای یکساله را به اشتراک بگذارند.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری بیان کرد: امروز در کشور ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان داریم و فروش آنها به بیش از ۵۳۰ هزار میلیارد تومان در سال رسیده است. اما صادرات شرکت‌ها نسبت به سال گذشته ۳ برابر شده است. به گزارش گمرک، ۲.۵ میلیارد دلار صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان را از سال گذشته داشتیم. سال گذشته ۴۳ هیئت بلندپایه خارجی را میزبان بودیم و صبح امروز نیز در خدمت وزیر آموزش عالی زیمباوه بودیم. 

وی اضافه کرد: ایران یکی از بهترین کشورها برای همکاری‌های مشترک بین‌المللی است و ما امیدواریم نواحی مشترک و پارک‌های مشترک را با کشورهای ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، روسیه و زیمبابوه داشته باشیم. امسال سه حرکت مهم در پارک فناوری پردیس داشتیم. اولین اقدام دریافت مجوز نخستین سازمان توسعه سرمایه‌گذاری در پارک فناوری پردیس طبق قانون ۱۷ جهش تولید دانش بنیان است که تاسیس شهرک نخبگانی از اهداف این سازمان توسعه سرمایه‌گذاری است.

دهقانی همچنین گفت: ما در کمتر از ۴ سال آینده شاهد ایجاد شهر نوآوری پردیس خواهیم بود. ما نیاز داریم که هم آوردگاه بزرگ همایشی و نمایشی را در پارک فناوری پردیس داشته باشیم نمایشگاه دائمی کاملاً نوآور که معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری آمادگی دارد طبق بند ۱۱ و ۱۳ قانون جهش تولید دانش بنیان از آن حمایت کند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha