کد خبر 237519
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲

مهاجرت معکوس نخبگان به نفع زیست بوم نوآوری

مهاجرت معکوس نخبگان به نفع زیست بوم نوآوری

رئیس پارک علم و فناوری پردیس گفت: تلاش می کنیم در برنامه های مختلف پارک، میزبان خوبی برای نخبگان خودمان که به ایران برگشته اند باشیم. این همان مهاجرت معکوس به نفع توسعه زیست بوم نوآوری کشور است.

به گزارش خبرنگار ارتباطات حیات، نشست خبری سیزدهمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری «INOTEX ۲۰۲۴» امروز برگزار شد.

مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس گفت: آینده از آن نوآوری است و کشورهایی که به این حوزه توجه کردند در صدد پیشتازی هستند.

وی با اشاره به فعالیت نخبگان در حوزه نوآوری گفت: نوآوری، رقابت جهانی در جذب نخبگان جهت پیشتازی در حوزه نوآوری است. یکی از ابزارهای جدی برای جذب نخبگان، رویدادهای بین‌المللی هستند که با هدف معرفی زیست بوم نوآوری برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری پردیس با بیان اینکه رویدادهایی با سرمایه گذاری‌های بزرگ در سطح منطقه برگزار می‌شود که با هدف جذب نخبگان و عقب نماندن در این رقابت است، گفت: همچنین کشورهای دنیا به دنبال معرفی خود به عنوان قطب نوآوری و اقتصادی هستند.

صفاری نیا با اشاره به کشورهای فعال حوزه نوآوری در منطقه گفت: کشورهای مختلفی در اطراف ما رویدادهای بزرگی در حوزه نوآری و استارتاپی داشتند، جمهوری اسلامی ایران بزرگترین قطب در منطقه است و ظرفیت‌های بسیاری دارد که باید معرفی شود.

وی با توجه به نگه‌داشت نخبگان افزود: آنچه ما دنبال می‌کنیم این است که میزبان خوبی برای نخبگان باشیم و در حال حاضر میزبان خوبی برای نخبگان خودمان هستیم که قبلا در کشورهای دیگر فعالیت می‌کردند. اینوتکس یکی از بزرگترین رویدادهایی است که سعی دارد ظرفیت‌های حوزه نوآوری را معرفی کند.

رئیس پارک فناوری پردیس با تاکید بر اقتصاد حوزه نوآوری ادامه داد: تمرکز بر اقتصاد حوزه نوآوری یکی از اهداف این دوره است؛ خروجی آن این است که ما میزبان مجموعه‌هایی هستم که اثرگذاری خود را در حوزه اقتصادی نوآوری کشور معرفی کنند.

صفاری نیا با اشاره به سه پخش سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس افزود: بخش اول شرکت‌های فناور که شامل استارتاپی و شرکت‌های صنعتی بزرگ هستند که بتوانند فعالیت جدید حوزه نوآوری را مطرح کنند، بخش دوم؛ سرمایه گذاران هستند که باید از این فرصت برای شناسایی استفاده کنند و بخش سوم نیز نهادها و سازمان‌های دولتی وعمومی می‌توانند برنامه‌های خود را معرفی کنند.

وی با اشاره به حضور شرکت‌های خارجی گفت: میزبانی محصول و شرکت‌های نوآوری محدود به داخل کشور نیست و شرکت‌های خارجی هم می‌توانند حضور داشته باشند و دستاوردهای خود را عرضه کنند.

تاریخ برگزاری اینوتکس ۲۰۲۴

مجتبی جباری پور، معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس ضمن بیان اینکه نمایشگاه اینوتکس از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود، گفت: اینوتکس ۲۰۲۴ در سه بخش نمایشگاهی، رویدادهای تجاری و ترویجی و رویدادهای آنلاین برگزار می‌شود.

جباری پور افزود: در بخش نمایشگاهی، بازیگرانی که به نحوی در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور فعال هستند، حضور خواهند داشت که می‌توان به شرکت‌های فناور و دانش بنیان، استارتاپ‌ها، شتابدهنده‌ها و مراکز رشد، منتورها و مشاوران، مخترعان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی اشاره کرد.

وی به حضور ۴۵۰ شرکت و بازدید بیش از ۱۰۰ هزار نفری از اینوتکس ۲۰۲۳ گفت: ارتباط مستقیم با هزاران بازدیدکننده، کارآفرین و مسئولان دولتی، اطلاع از آخرین تحولات فناورانه و تغییرات نوآوری در منطقه و کشف فرصت‌های نوین سرمایه‌گذاری یا جذب سرمایه گذار از جمله فرصت‌ها و ظرفیت‌های نمایشگاه اینوتکس خواهد بود.

مهلت ثبت نام برای حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ 

سجاد عباسی فشمی دبیر نمایشگاه اینوتکس نیز در این نشست خبری با اشاره به آغاز ثبت نام شرکت‌ها و بازدیدکنندگان در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ گفت: ثبت نام شرکت‌ها و مجموعه‌ها از اول بهمن ماه در سایت اینوتکس آغاز شده و مهلت ثبت نام برای حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ تعیین شده است. هزینه دریافت غرفه به ازای هر متر مربع بدون غرفه سازی ۹۸۰ هزار تومان و با غرفه سازی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: علاقه‌مندانی که تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه امسال ثبت نام خود را نهایی کرده باشند، مشمول ۲۰ درصد تخفیف ثبت نام زودهنگام خواهند شد. همچنین طی هماهنگی به عمل آمده با صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان جهت حضور در این رویداد و دریافت غرفه، از حمایت ۷۰ درصدی این صندوق نیز بهره‌مند خواهند بود.

عباسی فشمی گفت: مطابق شیوه جدید ثبت‌نام رویداد اینوتکس، به‌منظور ارتقای دستاوردهای قابل‌ارائه در نمایشگاه، سطح نوآوری محصولات و دستاوردهای مشارکت‌کنندگان و متقاضیان فضای نمایشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشاوره‌های لازم برای ارتقای حضور و استقرار محصولات نوآورانه ارائه گردد.

به گفته دبیر نمایشگاه اینوتکس در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴، رویدادهای جانبی مانند اینوتکس‌پیچ، ریورس‌پیچ، استیج اینوتکس و رویداد دانش آموزی سیکاپ نیز برگزار خواهد شد که برنامه این نشست‌ها در نشانی inotex.com قابل مشاهده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha