کد خبر 226276
۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸

دکتر عین اللهی در اجلاس فوق العاده وزرای بهداشت ۲۲ کشور عضو منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی خواستار شد

تشکیل سازمان پزشکان بدون مرز کشورهای اسلامی برای امدادرسانی به مجروحان غزه

تشکیل سازمان پزشکان بدون مرز کشورهای اسلامی برای امدادرسانی به مجروحان غزه

اجلاس فوق العاده وزرای بهداشت کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با عنوان «تشدید درگیریها در اراضی اشغالی فلسطین» در روز پنجشنبه، ۱۸ آبان ۱۴۰۲، بصورت مجازی برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، وزیر بهداشت کشورمان، عصر امروز با شرکت در  این اجلاس که با حضور وزرای بهداشت ۲۲ کشور تشکیل شد، ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم منحوس صهیونیستی به ویژه بمباران بیمارستان‌ها و کشتار بیماران و مجروحان بستری و بی دفاع در مراکز درمانی، خواستار تشکیل سازمان پزشکان بدون مرز کشورهای اسلامی برای امدادرسانی  و تمرکز بر درمان مجروحان و صدمه دیدگان جنگ نابرابر اخیر در غزه شد. 

دکتر بهرام عین اللهی در این اجلاس خطاب به وزرای بهداشت ۲۲ کشور عضو سازمان بهداشت جهانی گفت: براساس اطلاعات دریافتی، سوخت و تجهیزات پزشکی  بیمارستان‌های غزه ناکافی است. همچنین در غزه آب آشامیدنی و غذای کافی برای بیماران و زنان باردار و شیرده در دسترس نیست.  

وزیر بهداشت کشورمان با دعوت از وزرای بهداشت عضو سازمان بهداشت جهانی برای اعزام نیروی درمانی و همچنین ملزومات پزشکی به نوار غزه تأکید کرد: نیروهای بهداشت و درمان در نوار غزه تحت سخت‌ترین شرایط و با کمترین امکانات در  تلاش حداکثری برای کاهش رنجهای مردم غزه به سر می برند و ما وزرای بهداشت باید برای کمک به مردم ستمدیده غزه همه اقدامات لازم را به عمل آوریم  تا شاید مانع نسل‌کشی و قتل‌عام مردم بی‌گناه غزه و فلسطین شویم.

دکتر عین اللهی با بیان این که نظام سلامت جمهوری اسلامی، نسبت به حفاظت از سلامت جسمی، روانی و اجتماعی انسان‌ها در هر جای دنیا احساس وظیفه می‌ کند و با تاکید بر وظایف ذاتی و ماموریت انسانی سایر کشورهای منطقه مدیترانه شرقی گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده اعزام فوری نیروهای  بهداشتی و درمانی برای رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی غزه است و از کشورهای عضو دفتر منطقه مدیترانه شرقی نیز می خواهیم  تا در امدادرسانی و ارسال کمک‌ها به غزه شتاب ورزیده و گشایش مسیر دائمی و مطمئن برای ارسال امدادگران و کمک‌ها را با جدیت دنبال کنند؛ چرا که هر روز تاخیر در این روند، با مرگ صدها زن و کودک مظلوم در این منطقه همراه است.

وزیر بهداشت کشورمان در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از همکاری وزارت بهداشت مصر گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران براساس فهرست های دریافتی به ویژه فهرست وزارت بهداشت مصر، کمکهای دارویی و تجهیزات پزشکی و سایر اقلام مورد در خواست را از طریق جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مصر  ارسال کرده است و در صورت درخواست، آماده اعزام نیروهای سلامت و نیز  ارسال اقلام بهداشتی و درمانی به غزه است.

دکتر بهرام عین اللهی همچنین ضمن دعوت از   کشورهای عضو دفتر منطقه مدیترانه شرقی برای صدور قطعنامه‌ای مشترک در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و نقض قوانین بین‌المللی، خواستار تشکیل سازمان پزشکان بدون مرز کشورهای اسلامی برای کمک و تمرکز بر درمان مجروحان و صدمه دیدگان جنگ نابرابر اخیر در غزه شد.

وزیر بهداشت کشورمان در پایان با قدردانی از  دکتر المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی و کشورهای عضو برای برگزاری این جلسه مهم و راهبردی اظهار داشت: جنایات رژیم وحشی صهیونیستی در ریختن خون زنان و کودکان فلسطینی نقض تمامی قوانین بین المللی و اصول بنیادین حقوق بشر است و ما از هر اقدام و همکاری که در سطح کشورهای منطقه، کشورهای اسلامی یا در سطح بین‌الملل برای برقراری آتش بس و بازدارندگی رژیم کودک کش صهیونیستی از قتل و کشتار مردم بی‌گناه و مظلوم غزه با حمایت آمریکا و هم پیمانانش انجام می شود، استقبال می‌کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha