کد خبر 220740
۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹

رایزنان فرهنگی پیام‌های قرآنی را با پویانمایی و موشن‌گرافی به گوش جهانیان برسانند

رایزنان فرهنگی پیام‌های قرآنی را با پویانمایی و موشن‌گرافی به گوش جهانیان برسانند

مدیرکل بین‌المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: رایزنان فرهنگی پیام‌های قرآنی را در قالب‌های مختلف اعم از پویانمایی و موشن‌گرافی به گوش جهانیان برسانند.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی نیشابوری در دومین روز از نخستین اجلاس رایزنان منطقه‌ای ایران در کشورهای همسایه اظهار داشت: جایگاه، منزلت، اهمیت و برش قرآن مهم است که بدانیم چقدر معارف قرآنی داریم چرا که مهمترین و برّاترین وسیله ما در تقریب مذاهب، قرآن است و عمیق‌ترین حرف ها در قرآن زده شده‌اند.

وی افزود: بنابراین جلسات و اعزام‌های قرانی می‌تواند بدون حساسیت در دنیای اسلام و حتی خارج از آن برگزار شود.

نیشابوری همچنین گفت: طرح جامع قرآنی "رسالات‌الله" آماده شده است. معتقدیم پیام‌های خداوند به شکل کاربردی باید ترویج و ترجمه و به زبان هنر ارائه شود.

وی گفت: دو کار برای امسال شروع شده که یک بخش عمومی و ببیشتر کار ترویجی است و از این‌رو نهادها و موسسات و ظرفیت هایی که بتوانند پیام های قرانی را انتقال دهند و در قدم اول با انسان و با فطرت انسان سر و کار دارد استخراج کردیم.

نیشابوری افزود: کسانی که علاقمند به بحث‌های قرآنی هستند و بتوانند در بخش هایی همکاری کنند در چارچوب این طرح مورد حمایت قرار می‌گیرند. شبکه سازی فعالان قرآنی در این طرح دیده شده است.

وی افزود: همه ما نسبت به قرآن علاقه و عرق داریم امیدوارم در کشورهایی مانند پاکستان، قطر و عراق ظرفیت هایی که وجود دارد شناسایی کنیم که بخشی از این کار متوقف بر همکاری بیشتر رایزنان فرهنگی است. باید حرف قرآن را به گوش همه و حتی کسانی که ممکن است از دیگر مجاری به گوششان خورده باشد برسانیم.

مدیرکل بین‌المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: در دیپلماسی قرآنی، ظرفیت‌های اثرگذار اگر شناسایی و هم افزایی داشته باشند این می‌تواند برای جهان اسلام هم آورده مهمی داشته باشد.

وی در عین حال گفت: ساماندهی امر تبلیغ در عرصه بین الملل (طرح وفود) نیز آماده شده است و اهدافی چون شبکه سازی مبلغان بومی و ارتقای سطح علمی ومهارتی حوزه علمیه و جامعه المصطفی را دنبال می‌کند.

مدیرکل بین‌المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین با بیان این‌که قرارگاه بین المللی تبلیغ نیز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برقرار می شود، گفت: از حوزه علمیه و جامعه المصطفی جمع شدیم تا بتوانیم توان خود در حوزه مادی، نیروی انسانی و پژوهشی را هم افزایی کنیم تا کارهایی که انجام می دهیم کارهای دقیق تر و درست تری باشد.

نیشابوری همچنین از شبکه سازی مروجان دینی و تقویت و توسعه دیپلماسی قرآنی به عنوان دیگر برنامه های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان کرد.

رایزنان فرهنگی پیام‌های قرآنی را با پویانمایی و موشن‌گرافی به گوش جهانیان برسانند

سیاسی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha