کد خبر 261104
۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۱

مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد؛

نکونام در جریان جذب بوسنیایی‌ها نبود/ بدهی ۲۰۰ میلیاردی آبی‌ها و رد دخالت پسر مدیر هلدینگ!

نکونام در جریان جذب بوسنیایی‌ها نبود/ بدهی ۲۰۰ میلیاردی آبی‌ها و رد دخالت پسر مدیر هلدینگ!

مدیرعامل باشگاه استقلال درخصوص وضعیت آبی‌پوشان در بازار نقل و انتقالات، ادامه همکاری با حسینی و جنجال‌های پیرامون جذب دو بازیکن بوسنیایی به صحبت پرداخت.

به گزارش گروه ورزشی حیات، فرشید سمیعی، مدیرعامل باشگاه استقلال، در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال این باشگاه، اظهار کرد: بازیکنان ما دو فصل است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و این موضوع و رقم بدهی آن‌ها در فوتبال ایران بی‌سابقه است که بازیکنان چنین رقمی را طلب داشته باشند. این مشکل به دلیل نبود منابع مالی، نبود اسپانسر و بودجه از قبل وجود داشته که باعث شده هر سال زیان‌های انباشته، انباشته‌تر از قبل شود و کار به اینجا کشیده شود.

وی افزود: ما انتظار داشتیم قبل از اینکه وارد فصل نقل و انتقالات شویم، بدهی‌های خود را پرداخت کنیم و تیم مدیریتی فقط به فکر جذب بازیکنان جدید در فصل نقل و انتقالات باشد. اما اکنون همزمان نگران هستیم که مبادا پنجره باشگاه بسته شود که این شکایت به عزیزبک آمانوف بازیکن ازبکی مربوط می‌شود و پرونده ریکاردو ساپینتو نیز به آن اضافه خواهد شد. ما به دنبال این بودیم که این بدهی پرداخت شود و همزمان به دنبال دریافت مطالباتمان از سایر شرکت‌ها هستیم. از سمت دیگر تلاش می‌کنیم تا مبالغی را برای بازیکنان خودمان دریافت کنیم و نهایتاً برای جذب بازیکن جدید نیز تلاش می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال اضافه کرد: اینکه بعضی‌ها می‌گویند تیم مدیریتی استقلال به دنبال جذب بازیکن نیست صحت ندارد. ما در تلاش هستیم اما برخلاف خیلی از مدعیان که تمام فکر و ذکرشان جذب بازیکن جدید است و منابع مالی آن‌ها برای بازار نقل و انتقالات نیز وجود دارد، ما باید در ۴ تا ۵ جبهه بجنگیم آن هم بدون بودجه نقل و انتقالاتی.

حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم

وی در خصوص اینکه مبلغ بدهی‌های باشگاه به بازیکنان چقدر است، خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. ما باید بپذیریم که هلدینگ خلیج فارس نخستین فصل باشگاه‌داری خود را تجربه می‌کند و طبیعی است که وضعیت هلدینگ کاملاً با صنایعی که بیشتر از یک تا دو دهه است که در فوتبال ایران تیم‌داری می‌کنند، متفاوت باشد. در نتیجه باید بپذیریم که این چرخ کمی کندتر به حرکت در بیاید و دیرتر به حرکت مورد نظر ما و هواداران برسد. ولی با توجه به حساسیت موضوع و اینکه آن‌ها قلباً دوست دارند تا بهترین نتایج در استقلال کسب شود، من امیدوار هستم که در ابتدای هفته آینده و با جلسه‌ای که تشکیل خواهد شد، یک سری از مشکلات حل شود و ما نیز در ادامه بتوانیم در حالت برابر که نه، بلکه در حالتی تقریباً یک‌سوم یا یک‌چهارم رقبا توان مالی داشته باشیم.

سمیعی اضافه کرد: من اعتقاد دارم که اگر ما حتی نصف سایر مدعیان توان مالی برای رقابت داشته باشیم، قادر خواهیم بود که برنده جنگ‌های نقل و انتقالاتی باشیم. کما اینکه در طول این مدت و بدون بودجه نقل و انتقالاتی با بسیاری از بازیکنان توافقات خیلی خوبی داشتیم، متأسفانه چند نفر از آنان نتوانستند منتظر بمانند و از دست رفتند ولی چند بازیکن دیگر هنوز هستند و اگر این منابع به موقع تزریق شود ما همچنان امیدوار هستیم که تیم خوبی برای فصل بعد ببندیم و امیدوار هستم با لطف و عنایت و اراده‌ای که مدیریت هلدینگ خلیج فارس دارد و تا به امروز آن بروکراسی و تشریفات اداری که در شرکت پتروشیمی است مانع از تسریع این موضوع شده، ان‌شاءالله از هفته بعد سرعت بخشیده شود و کار به نحوی که هواداران دوست دارند در بیاید.

جذب بازیکنانان بوسنیایی قبل از تمدید قرارداد با نکونام و حسینی

وی در مورد اینکه با توجه به سوابق و تجربه احمد شهریاری در تیم‌های لیگ برتری انتظار می‌رفت مسائل بهتر حل شود ولی وضعیت پرسپولیس با کنسرسیوم‌های بانکی بهتر است، تصریح کرد: البته آقای شهریاری در صنایع پتروشیمی مدیرعامل شرکتی هستند که سهام‌دار باشگاه استقلال نیست. ولی از آن طرف مدیریت بانک حامی استقلال در چند فصل اخیر در فوتبال ایران حضور قوی داشته و برخلاف سایر بانک‌ها در جریان توضیحات قرار گرفته‌اند و به خاطر همین است که آن یک بانک نسبت به سایر بانک‌های حاضر در کنسرسیوم مالک پرسپولیس، جلوتر است. چون چند سالی است که در فوتبال بوده و کاملاً بر فضای فوتبال و تیم‌های استقلال و پرسپولیس آگاه هستند و خودشان بالاترین سهم را در باشگاه پرسپولیس دارند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه آیا استقلال دو بازیکن اهل بوسنی جذب کرده است یا خیر گفت: بله، همان زمان با این دو بازیکن قرارداد بسته شد. با توجه به آنکه مالک باشگاه گمان می‌کرد بنابر دلایلی ممکن است در خدمت آقایان نکونام و حسینی نباشیم، اقدام به انتخاب یک گلر و یک بازیکن دیگر کرد و بعد از جلساتی که داشتیم، خوشبختانه در خدمت آقای نکونام خواهیم بود، در خصوص آقای حسینی نیز خدا را شکر در خدمت ایشان خواهیم بود.

وی در مورد اینکه آن بازیکن اهل بوسنی با نظر نکونام جذب شده است یا خیر پاسخ داد: خیر، ما در آن مقطع در خدمت آقای نکونام نبودیم و ایشان باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند. با آن روش کاری که بنده و مدیران هلدینگ داریم، تمام دوستان تأکید دارند که کل بازیکنان باید با نظر سرمربی جذب شوند.

بازیکنان بوسنیایی ممکن است قرض داده شوند

سمیعی در خصوص اینکه آیا اگر این قرارداد بازیکنان بوسنیایی فسخ شود، برای استقلال تبعات مالی خواهد داشت یا خیر، پاسخ داد: ممکن است این بازیکنان قرض داده شوند. این موضوع به نظر سرمربی بستگی دارد و به شرایط سایر بازیکنان نیز وابسته است.

مشکل نیامدن قایدی مسائل مالی نبود

وی در خصوص منتفی شدن حضور قایدی در استقلال گفت: سؤال خوبی پرسیدید. چون دیدم خبرهای زیادی در این خصوص منتشر می‌شود که با واقعیت تفاوت دارد. اتفاقاً برعکس آن چیزی که اعلام شده، ما در این زمینه فعال بودیم. علاوه بر آن که مذاکراتی که باشگاه با خود بازیکن و مدیر برنامه‌هایش داشت، نماینده باشگاه نیز در دبی حضور پیدا کرد و حتی شباب الاهلی پاسخ ما را شفاف و واضح و بدون واسطه داد و اعلام کرد که آن‌ها نمی‌توانند قایدی را به صورت قرضی به تیمی بدهند و تنها در صورت عقد قرارداد دائمی او را به فروش خواهند گذاشت. آنها سپس اعلام کردند که مبلغ خاصی برای قایدی می‌خواهند. مذاکره آغاز شد و به نظر من مسائل دیگری سبب شد تا حضور قایدی منتفی شود. اتفاقاً عددی که شباب الاهلی برای صدور رضایت‌نامه قایدی درخواست کرد زیاد سنگین نبود و می‌شد با کمی رایزنی آن را پایین‌تر آورد. یک سری مسائلی بود که سبب شد امکان حضور قایدی در استقلال فراهم نباشد.

مذاکرات‌مان به انتها رسیده و منتظر منابع مالی هستیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص حضور رامین رضاییان در استقلال نیز اظهار کرد: من اسم نمی‌برم ولی از هفته گذشته مذاکرات خیلی خوبی با چند بازیکن داشته‌ایم. من شاید در شبانه‌روز ۲ تا ۳ ساعت بیشتر نخوابیده باشم و در چند جبهه در تلاش بوده‌ایم. من در همه جبهه‌ها جنگیدم. مذاکرات خیلی خوبی داشتیم. برخی از بازیکنان هنوز در بازار هستند و می‌شود آنها را جذب کرد. مذاکرات ما به انتها رسیده و فقط منتظر تزریق منابع مالی از سوی هلدینگ خلیج فارس هستیم. حتی اگر اولین بخش از واریزی‌ها صورت بگیرد، ما با دریافت منابع از اسپانسرها می‌توانیم این بازیکنان را جذب کنیم ولی من منتظر تعیین سیاست‌های کلی مالک باشگاه هستم تا بر آن اساس گام برداریم. قطعاً اراده هلدینگ مبنی بر حضور قاطعانه استقلال در مسابقات است و من به عنوان یک هوادار باشگاه استقلال فکر می‌کنم چون فصل نخست تیم‌داری هلدینگ است، هنوز همه با یکدیگر هماهنگ نشده‌اند. این موضوع کمی زمان می‌برد.

دخالت پسر مدیر هلدینگ در جذب بازیکن کذب است

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود پسر یکی از مدیران هلدینگ در خصوص جذب بازیکنان بوسنی دخالت داشته، گفت: شکایتی در این زمینه صورت گرفته و باید در دادگاه معلوم شود. نمی‌شود هوچی‌گری کرد و برخی کارهای زشت و غیراخلاقی را انجام داد، روش من اینگونه نیست. این موضوع در مرجع صالح قضایی مشخص خواهد شد.

آن پاداش‌ها به عنوان بخشی از قرارداد پرداخت شد

سمیعی در مورد رسانه‌ای شدن لیست پاداش‌های تیم نیز پاسخ داد: با توجه به عنایتی که هلدینگ داشته و هیئت مدیره تصویب کرده‌اند، قرار شد آن پاداش ها پرداخت شود. بعداً بنده بررسی کردم و دیدم چون پرداختی‌ها باعث می‌شود هزینه‌های باشگاه از سقف بودجه رد شود، اعلام کردم که امکان پرداخت این پاداش‌ها به بازیکنان وجود ندارد و خود بازیکنان نیز تأیید می‌کنند که این مبالغ به عنوان بخشی از مبلغ قرارداد به آنها پرداخت شده و ادعای مطرح شده کاملاً کذب است. بنده هم دریافت پاداش برای خودم را نپذیرفتم و اعلام کردم همین که هلدینگ عنایت کرده و حقوق‌های عقب‌افتاده ما را پرداخت کند از آن‌ها تشکر می‌کنیم و این مبالغ را به عنوان حقوق‌های عقب‌افتاده ما پرداخت کنند. من اعلام کردم که پاداشی نمی‌خواهم.

فقط کارکنان باشگاه پاداش گرفتند

وی افزود: چون در زمان مدیریت آقای آجورلو سیستم خیلی خوبی بود که تمام کارکنان، بازیکنان و کادر فنی و تدارکات، همه بابت پیروزی تیم پاداش می‌گرفتند و یک سیستم واحدی وجود داشت، من از آن الگو گرفتم و زمانی که سرپرست مدیرعاملی استقلال شدم، آن پاداش را برای کارکنان برگرداندم و صرفاً کارکنان باشگاه برای آن چند بازی، رقمی بین ۳ تا ۵ میلیون تومان پاداش گرفتند و بقیه خیر. نه سرمربی، نه مدیر، نه بازیکن، نه کادر فنی و هیچ‌کس پاداشی دریافت نکرد و این مبالغ به عنوان قسمتی از قرارداد یا حقوق به حساب آنها واریز شد.

قول می‌دهم تیم خوبی ببندیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان گفت: من به هواداران این قول را می‌دهم که تا آخرین لحظه می‌جنگیم و تیم خوبی خواهیم ساخت. ان‌شاءالله هفته آینده چرخ‌ها به گردش در خواهد آمد. امید دارم در جلسه‌ای که روز شنبه برگزار خواهد شد منابع مالی تزریق شود و ما هم همچنان این فرصت را داریم تا تیم خوبی را ببندیم. در نهایت نیز از آقای نکونام کمال تشکر را دارم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha