کد خبر 261031
۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۴

یک مقام مسئول در وزارت صمت در گفتگو با «حیات»:

سامانه خودروی جانبازان ابتدای مردادماه بازگشایی می‌شود/ مهلت ثبت سفارش خودروی جانبازان

سامانه خودروی جانبازان ابتدای مردادماه بازگشایی می‌شود/ مهلت ثبت سفارش خودروی جانبازان

سامانه خودروی جانبازان هفته اول مردادماه برای انعقاد قرارداد شرکت های واردکننده با جانبازان تنها برای کسانی که در سامانه خودروی جانبازان ثبت نام و خودروی خود را انتخاب کرده بودند، بازگشایی خواهد شد.

طبق شنیده های «حیات» از یک منبع موثق در وزارت صمت، سامانه خودروی جانبازان هفته نخست مردادماه برای انعقاد قرارداد مابین شرکت های واردکننده خودرو و جانبازان بازگشایی می شود.

جزئیات بازگشایی سامانه خودروی جانبازان

سامانه تنها برای جانبازانی بازگشایی می شود که پیش از این در سامانه خودروی جانبازان ثبت نام و خودروی خود را انتخاب کرده بودند. جانبازان توجه داشته باشند که بعد از انعقاد قرارداد مابین آنها و شرکت های واردکننده خودرو، ثبت سفارش خودروی آنها توسط شرکت های واردکننده آغاز خواهد شد.

جانبازان چه قراردادی را امضا خواهند کرد؟

طبق گفته های این مقام مسئول، یک قرارداد حق العمل کاری در حال تدوین و تهیه است تا میان شرکت های واردکننده خودرو و جانبازان امضا شود.

همچنین، شرکت های واردکننده خودرو می بایست ظرفیت و توانایی خود را برای واردات به سازمان توسعه تجارت اعلام کنند. بنابراین این گروه از جانبازان باید صبر کنند تا معاونت حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت قراردادی که قرار است برای این موضوع به صورت سه جانبه منعقد شود را تایید کنند.

سامانه خودروی جانبازان ابتدای مردادماه بازگشایی می‌شود/ مهلت ثبت سفارش خودروی جانبازان

این قرارداد پس از تایید هر سه معاونت حقوقی، در سامانه یکپارچه خودرو برای امضای جانبازان بارگزاری خواهد شد. آنگاه قراردادها تجمیع و به شرکت ها ارسال می شود تا شرکت ها برای ثبت سفارش خودروی جانبازان اقدام کنند.

مهلت ثبت سفارش خودرو برای جانبازان گروه دوم

وی در پاسخ به سوال «حیات» مبنی بر اینکه سامانه ثبت سفارش خودرو برای جانبازانی که درخواست خود را برای واردات به صورت شخصا داده بودند، تا چه زمانی باز است؟ گفت: سامانه ثبت سفارش خودرو برای جانبازانی که راسا اقدام به واردات می کنند تا پایان سال باز خواهد بود.

جانبازان متقاضی تغییر شیوه واردات خودرو بخوانند

برخی از جانبازان در روزهای اخیر درخواست داشتند که مجددا بتوانند از شیوه واردات به صورت راسا انصراف داده و واردات خودروی خود را به شرکت های واردکننده خودرو بسپارند.

آنگونه که به «حیات» اعلام شده، مذاکرات میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان است تا مجددا امکان تغییر شیوه واردات خودرو برای این گروه از جانبازان ایجاد شود.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha