کد خبر 260357
۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۹

طبق اعلام وزارت صمت انجام می‌شود؛

ثبت سفارش خودروی جانبازان از امروز + شرایط و جزئیات

ثبت سفارش خودروی جانبازان از امروز + شرایط و جزئیات

سامانه ثبت سفارش خودروی جانبازان امروز تنها برای جانبازانی که پیش از این در سامانه، درخواست خود را برای واردات به صورت شخصا داده بودند، بازگشایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی حیات؛ جانبازانی که قبلا درخواست داده بودند که خود راساَ اقدام به واردات خودرو کنند از امروز یکشنبه 17 تیرماه 1403 فرصت دارند به سامانه مراجعه و ثبت سفارش کنند.

گام نخست: جانبازان حتما فایل آموزشی واردات خودرو را بخوانند

فایل آموزشی ثبت سفارش خودرو برای جانبازانی که شخصا می خواهند واردات انجام دهند پیش از این، از طریق سایت بنیاد شهید اطلاع رسانی شده است که در ادامه ویدئوی آن را می بینید:

گام دوم: دریافت مجوز خدمات پس از فروش و شناسه کالا

جانبازان برای ثبت سفارش لازم است مجوزهایی را دریافت کنند. مهم ترین مجوز خدمات پس از فروش و مجوز شناسه کالاست. این مجوزها تنها برای افرادی است که خودشان می خواهند واردات خودرو انجام دهند نه شرکت های واردکننده چون شرکت های واردکننده همه این کارها را خود برای جانبازان انجام می دهند.

گام سوم: اخذ حساب ارزی و کد ساتنا

جانبازان باید ۴ مرحله زیر را به ترتیب و به دقت انجام دهند:

۱. اخذ شناسه کالا و اخذ خدمات پس از فروش؛

۲ . اخذ حساب ارزی و کد ساتنا؛

۳. امور ترخیص و شماره گذاری؛

۴. بحث استاندارد.

جانبازان گروه دوم منتظر تایید قرارداد شرکت های واردکننده باشند

جانبازان گروه دوم نیز باید صبر کنند تا معاونت حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت قراردادی که قرار است برای این موضوع به صورت سه جانبه منعقد شود را تایید کنند.

طبق خبرهای واصله به «حیات»؛ این قرارداد پس از تایید هر سه معاونت حقوقی، در سامانه یکپارچه خودرو برای امضای جانبازان بارگزاری خواهد شد. آنگاه قراردادها تجمیع و به شرکت ها ارسال می شود تا شرکت ها برای ثبت سفارش خودروی جانبازان اقدام کنند.

سایت ثبت سفارش خودروی جانبازان

ثبت سفارش از طریق سامانه جامع تجارت ایران به آدرس www.ntsw.ir انجام خواهد شد.

این سامانه از ساعات آینده آماده پذیرش درخواست‌های ثبت سفارش خواهد بود. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این سامانه و طی مراحل مشخص شده، نسبت به ثبت سفارش خودروی مورد نظر خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha