کد خبر 254309
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷

شروین اسبقیان:

کارهای انجام شده در کشتی بی‌نظیر است

کارهای انجام شده در کشتی بی‌نظیر است

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی از صبح امروز با حضور محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و اعضای مجمع در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی از صبح امروز یکشنبه (6 خردادماه) با حضور محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و اعضای مجمع در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

سید محمدشروین اسبقیان در این مجمع گفت: با ورزش بزرگ شدم و زندگی کردم، ورزش قهرمانی انجام دادم و بعنوان مربی، رئیس هیئت کشتی، رئیس فدراسیون، مدیرکل و معاون وزارت ورزش خدمت کرده‌ام و حتی چمن آب داده ام و یک شبه به اینجا نیامده ام و مراحل زیادی را طی کردم. این ها را گفتم که بگویم صحبت‌هایی که می گویم تعارف نیست.

وی ادامه داد: وقتی اسم کشتی می‌آید اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، پهلوانی، گذشت و ایثار است. یکی از رشته‌های تخصصی من دو سرعت بوده ولی وقتی کلمه کشتی می‌آید انسان به یاد ارزش ها به یاد پهلوان تختی و شهید هادی می‌افتد. کشتی هم ورزشی و هم فرهنگی است. کشتی وقتی وارد می شود تشک را می‌بوسد و وقتی خارج می شود نیز همینطور و ارزش‌ها در کشتی نهادینه شده است.

اسبقیان تصریح کرد: به واسطه این منش پهلوانی، کشتی برای ورزش کشور مهم است و اعتقاد قلبی من است که کشتی جور ورزش کشور را کشیده است و در طول تاریخ المپیک ها و بازی های آسیایی، وقتی از همه جا نا امید می شدیم می گفتیم کشتی گیران انشاء اله جبران می‌کنند.

وی ادامه داد: بنابراین وقتی می گوییم باید از کشتی حمایت شود، این اعتقادی است و این در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و مورد تأکید ما است و به آن عمل کردیم.

اسبقیان اظهار داشت: انشاء اله امید کاروان ورزشی ما در المپیک کشتی است و شخص وزیر نیز دستور داده تا نگاه ویژه‌ای به کشتی شود.

وی بیان داشت: گزارش ارائه شده توسط فدراسیون کشتی بسیار خوب بود، و خستگی کار را از تن ما درآورد و ما را به وجد آورد و تعارف نمی‌کنم در کشتی کارهای بزرگی شده است.

معاون وزیر ورزش گفت: من خودم رئیس فدراسیون بوده‌ام و کارهای انجام شده در کشتی بسیار بزرگ بوده است و این کارها قابل مقایسه با کارهای دیگر نیست و بی نظیر و بسیار ارزشمند است.

اسبقیان با اشاره به کسب عناوین و مدال‌های بیشمار در کشتی گفت: در کنار این قهرمانی ها، انجام اقدامات فرهنگی در فدراسیون بسیار عالی بوده و مسائل فرهنگی بسیار مهم است و این دغدغه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: اقدامات انجام شده را تمجید می کنیم که در کنار کار قهرمانی و عمرانی، کار فرهنگی نیز بسیار قوی انجام شده است و معتقدم که کار آماده سازی دو بال دارد که یک بالش کار آمادگی جسمانی و یک بالش کار آمادگی روحی و روانی است.

اسبقیان در پایان خاطرنشان کرد: بعنوان خدمتگزار شما در معاونت قهرمانی ابتدا به شما تبریک می‌گویم و در ادامه از شما تشکر و قدردانی می‌کنم و همیشه در خدمت جامعه کشتی هستم. درب اتاق من برای روسای هیئت کشتی باز است و به دنبال حل مشکلات هستم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha