کد خبر 254293
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۵

با اعلام مدیرکل ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو؛

اعزام بیمار به خارج از بیمارستان برای خرید تجهیزات پزشکی ممنوع است

اعزام بیمار به خارج از بیمارستان برای خرید تجهیزات پزشکی ممنوع است

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: اعزام بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه تجهیزات پزشکی ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سعید رضا شاهمرادی مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی مراکز درمانی هزینه لازم برای خرید تجهیزات از شرکت را ندارند، مراکز عرضه تجهیزات تک نسخه‌ای در برخی مراکز درمانی برای عرضه محصول به بیمار و دیگری عرضه محصول از شرکت به بیمار و الزام درج کالا توسط بیمارستان در صورتحساب و تایید آن توسط بیمارستان مستقر شده است.

به گفته احمد مسلمی رئیس انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی، حدود ۵۰ درصد محصولات تجهیزات پزشکی مصرفی در کشور تولید داخل است به طوری که ایران از قوی ترین کشورهای منطقه خاورمیانه در تولید تجهیزات پزشکی از لحاظ میزان تولید و تنوع به شمار می رود و جایگاه نخست را دارد.

وی تصریح کرد: تعداد شرکت‌های تولیدی با ۲ هزار شرکت در پنج سال اخیر پنج برابر شده و محصولات تولیدی چهار برابر افزایش یافته است و اکنون تجهیزاتی مانند ایمپلنت ها و دستگاههای پیشرفته و مجهز در کشور تولید می شود.

 معاون وزیر بهداشت: دولت تجهیزات اورژانس بیمارستانی ایران را به استاندارد جهانی نزدیک‌ کرد.

پیشتر سیدحیدر محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بخش زیادی از بیمارستان‌های تازه تاسیس با تجهیزات پزشکی تولید داخل تجهیز می‌شود، از فعالیت 1700 شرکت تولیدکننده در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داده و گفته بود: ۴۰۰ شرکت از این تعداد، دانش‌بنیان هستند و در حوزه تجهیزات و ملزومات فعالیت می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha