کد خبر 251069
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۱

رئیس پلیس راه مازندران خبر داد:

ترافیک سنگین در جاده چالوس و هراز

ترافیک سنگین در جاده چالوس و هراز

رئیس پلیس راه مازندران، وضعیت ترافیک در جاده چالوس و هراز را در زمان حاضر سنگین و در دیگر مبادی ورودی به این استان را عادی و روان اعلام کرد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، سرهنگ یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران روز یکشنبه، وضعیت ترافیک در مسیر شمال به جنوب جاده چالوس حدفاصل ماسال تا مجلار و محدوده های انارک و ولی آباد را سنگین اعلام کرد.

وی با بیان اینکه مسافران زمان بازگشت به مقصد را نباید به ساعت های پایانی روز موکول کنند، اظهار کرد: در مسیر شمال به جنوب جاده هراز نیز در محدوده های گزنک و آب اسک ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، خاطرنشان کرد: در آزاد راه تهران شمال و محور فیروزکوه در هر ۲ مسیر رفت و برگشت، تردد خودروها به صورت عادی و روان در جریان است.

رییس پلیس راه مازندران از رانندگان وسیله نقلیه خواست علاوه بر مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

سرهنگ جهان تاب، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و گفت: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha