کد خبر 251015
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۱

عضو شورای شهر تاکید کرد:

لزوم رعایت دستورالعمل استقرار و نظام نگهداشت اچ.اس.ای در مناطق

لزوم رعایت دستورالعمل استقرار و نظام نگهداشت اچ.اس.ای در مناطق

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایروبی مسیل‌ها به عنوان چک لیست عملیات به مناطق طی سال‌های قبل ابلاغ شده و اسناد لازم به‌عنوان دستورالعمل استقرار و نظام نگاهداشت مدیریت اچ.اس.ای در هر منطقه موجود است که با بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص شده، در این منطقه نیز این دستورالعمل موجود بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان اینکه لایروبی مسیل ها به عنوان چک لیست عملیات به مناطق طی سال های قبل ابلاغ شده گفت: دستورالعمل استقرار و نظام نگاهداشت مدیریت اچ.اس.ای در هر منطقه موجود است و عدم انجام عملیات در حین بارندگی به دلیل شرایط نامساعد  اعم از  دبی بالای آب و عدم اطلاع از خطراتی که  در این شرایط وجود دارد از توصیه‌هایی است که در حوزه خدمات شهری باید مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه در حادثه منطقه 15 این مورد رعایت نشده است. 

وی در دویست و سی و سومین جلسه شورا گفت: بارش‌های نیمه شب جمعه و صبح 15 اردیبهشت‌ماه در شهرداری منطقه 15 به آدرس بزرگراه بعثت نرسیده به میدان بسیج سبب شد یکی از منهول‌های موجود در مسیر به واسطه شدت بارش و حجم زیاد آب‌های بالادستی و نیز عدم کشش شبکه جمع آوری آب‌های سطحی دچار انسداد و گرفتگی شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این امر سبب می‌شود عوامل اجرایی و مدیران خدمات شهری به محل اعزام شوند و کارگران اداره مسیل‌های منطقه جهت رفع گرفتگی داخل منهول شوند اما به‌طور ناگهانی، فشار آب سبب افتادن یکی از کارگران به داخل شبکه می شود و متاسفانه این فرد تا به امروز پیدا نشده، علی رغم اینکه آتش نشانی زحمات زیادی برای جستجو و پیدا کردن این فرد انجام داده است. 

وی در ادامه افزود: من تشکر می‌کنم از زحمات مجموعه خدمات شهری در این چند روز ولی این زحمات سبب نمی شود که موارد و ضوابط ایمنی رعایت نشود. 

صادقی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: لایروبی مسیل‌ها به عنوان چک لیست عملیات به مناطق طی سال های قبل ابلاغ شده و اسناد لازم  به عنوان دستور العمل استقرار و نظام نگاهداشت مدیریت اچ.اس.ای در هر منطقه موجود است که با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده در این منطقه نیز این دستورالعمل موجود بوده است. از طرفی عدم انجام عملیات در حین بارندگی به دلیل شرایط نامساعد  اعم از  دبی بالای آب و عدم اطلاع از خطراتی که  در این شرایط وجود دارد از توصیه هایی است که در حوزه خدمات شهری باید مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه در حادثه منطقه 15 این مورد رعایت نشده است. 

وی خاطرنشان کرد: ذکر دو نکته در این حادثه حایز اهمیت است که امیدوارم مجموعه مدیریت شهری به آن توجه داشته باشد؛ نخست آنکه ساختار اچ.اس.ای در شهرداری تهران نیازمند تقویت است و یک شهر با جمعیتی بیش از  10 میلیون نفر صرفا با چند کارشناس در منطقه امکان نظارت بر سیستم ایمنی شهر را ندارد. لذا بایستی این سیستم تقویت و از بخش خصوصی صلاحیت دار باید در این بخش استفاده بشود. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین گفت: نکته دوم که خیلی مهم است؛ موضوع بررسی عدم رعایت دستور العمل استقرار و نگهداشت نظام مدیریت اچ.اس.ای در منطقه مذکور است که در صورت رعایت نکردن این نظامات به طور حتم می‌بایست با  خاطیان چه عوامل پیمانکاران و چه مدیران برخورد قانونی صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha