کد خبر 160222
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

کنترل نقاط حساس و لایروبی های به موقع مانع از مشکل شد

کنترل نقاط حساس و لایروبی های به موقع مانع از مشکل شد

شیری گفت: در پی بارشهای سه روز گذشته با توجه به استقرار نیرو در 19 نقطه حساس و آبگیر منطقه و همچنین با توجه به پایش های صورت گرفته و اقدامات به موقع به لحاظ لایروبی و ... با مشکل خاصی در منطقه مواجه نبودیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ محمد شیری شهردار منطقه 15 گفت: 19 نقطه حساس و آبگیر در منطقه شناسایی شده که همزمان با بارشها و نزولات فصلی عامل انسانی با تجهیزات مورد نیاز به منظور پیشگیری از آبگرفتگی های احتمالی معابر در این نقاط مستقر شدند تا به موقع وارد عمل شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: اکیپ های مسیل ها و قنوات منطقه با پایش هایی که از قبل داشتند؛ نسبت به لایروبی کانال ها و مسیل ها و ادارات خدمات شهری نواحی هفتگانه نیز نسبت به لایروبی انهار رو بسته اقدام کرده بودند که این اقدام تاثیر بسزایی در کنترل آبگرفتگی ها داشت. 

شهردار منطقه 15 یادآور شد: با توجه به اعلام شرایط جوی؛ 1300  نيروهاي خدمات شهري و فضاي سبز منطقه براي رسيدگي به وضعيت معابر، بزرگراه ها و نقاط پرتردد مستقر و کنترل محدوه را برعهده گرفتند. 

شهردار منطقه 15 با اشاره به اینکه ماشين آلات و ادوات مورد نياز در زمان نزولات جوی نیز آمادگی حضور در بزرگراه ها و معابر را  داشته تا به موقع وارد عمل شوند، ادامه داد: با این اقدامات محل های آبگیر و نقاط حساس به شدت کنترل شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در پی این بارندگی بی سابقه که طی سه روز گذشته صورت گرفت؛ تنها یک آبگرفتگی در زیرگذر شهرک شهید بروجردی به جهت عدم رعایت شهروندان و ریختن زباله در انهار رخ داد که با حضور میدانی و به موقع مدیران مربوطه و عوامل زحمتکش خدمات شهری و اکیپ های امدادی 137 ، عوامل معبربان و شهربان و بهره گیری از پمپ های کف کش  این مشکل رفع شد و پس از آن در هیچ نقطه ای از منطقه مشکل وجود نداشت و شاهد تردد روان در تمام محدوده منطقه بودیم.

برچسب‌ها