کد خبر 248317
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۹

ساخت ۱۱ هزار مسکن روستایی مازندران در دولت سیزدهم

ساخت ۱۱ هزار مسکن روستایی مازندران در دولت سیزدهم

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از ساخت ۱۱هزارمین مسکن روستایی در استان خبر داد و گفت: ساخت این واحدها در دولت سیزدهم آغاز شده و به سرانجام رسیده است.

به گزارش گروه استان‌های حیات، علی اصغر احمدی،مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران در حوزه مسکن روستایی، مسکن و عمران شهری، توسعه و عمران روستایی، گفت: این نهاد از سال 1384 تا پیش از دولت سیزدهم، ساخت 161 هزار و 710 واحد مسکن روستایی را آغاز کرده بود و 154 هزار و 515 واحد آن را به مرحله بهره‌برداری رساند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران ادامه داد: در دولت سیزدهم ساخت 17 هزار و 743 واحد مسکن روستایی آغاز شد و تاکنون 11 هزار واحد به بهره‌برداری رسیده که 2 هزار واحد آن امسال و در چهل و پنجمین سالگرد افتتاح حساب 100 امام خمینی(ره) و تأسیس بنیاد مسکن افتتاح شد.

احمدی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن و عمران شهری و در بخش احداث طرح‌های ملی مسکن در دولت سیزدهم یک هزار و 36 واحد به بهره‌برداری رسیده است، عدد آن را تا پیش از این دولت، 15 هزار و 807 واحد مسکونی اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران همچنین از صدور 24 هزار و 497 فقره سند مالکیت مسکونی، تهیه و بازنگری طرح هادی در586 روستا و اجرای طرح هادی در 257 روستا در بخش توسعه و عمران روستایی خبر داد که تاکنون در دولت مردمی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تهیه طرح هادی و بازنگری در آنها یکی از اقدامات مهم بنیاد مسکن است، گفت: در دولت سیزدهم در نیمی از 2 هزار و 400 روستای استان که دارای طرح هادی هستند،  یک یا دو مرحله عملیاتی داشتیم و به طور ویژه در روستاهای هدف گردشگری مانند "کندلوس" اقدامات خوبی با همکاری راه و شهرسازی استان صورت گرفته است. 

احمدی همچنین با بیان اینکه شرایط اقلیمی مازندران مستعد وقوع حوادث طبیعی به ویژه سیل است و تقریبا هر ساله با این مشکل مواجهیم، از مقاوم‌سازی 60 درصد از خانه‌های روستایی استان خبر داد و افزود: تصمیم بر آن شده تا سال 1410 همه خانه‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شده باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران یکی از فعالیت‌های قابل توجه را ایجاد تفاهمنامه سه جانبه بنیاد مسکن، کمیته امداد و بسیج سازندگی استان معرفی کرد که به ساخت 40 هزار واحد مسکونی روستایی در برش استانی اختصاص دارد و 400 واحد به همت بسیج سازندگی ساخته می‌شود.

احمدی درباره عملکرد بنیاد مسکن در مرکز مازندران نیز گفت: یک هزار و 332 واحد مسکن روستایی، 270 واحد مسکن شهری، یک هزار و 681 سند مالکیت روستایی، 64 مورد بازنگری طرح هادی و 75 مورد هم اجرای طرح هادی طی دولت سیزدهم در ساری انجام شده است.

وی ساخت مسکن محرومین را یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: در تحقق این مسیر که در دولت مردمی با شتاب و حساسیت بیشتری پیگیری شده، ادارات کل راه و شهرسازی، بهزیستی، کمیته امداد، بانک‌های عامل و همچنین بسیج سازندگی سپاه کربلا همکاری دارند.


انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha