کد خبر 246501
۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵

دستگیری سارقی با فهرست خانه های خالی در دست

دستگیری سارقی با فهرست خانه های خالی در دست

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق حرفه‌ای که فهرستی از خانه‌های خالی در اختیار داشت، خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سرهنگ رسول بهرامی سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت روز سه‌شنبه در این خصوص گفت: عوامل کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه در خیابان نبرد شمالی تهران با شخصی که در حال باز کردن در یکی از خانه‌های ویلایی بود مواجه شدند و فرد مذکور به محض مشاهده پلیس از محل متواری اما در نهایت دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات اولیه نشان از این داشت، مدت زیادی است که کسی در آن ساختمان زندگی نمی کند و رفت و آمدی وجود ندارد، افزود: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی به بزه انتسابی و شناسایی خانه خالی از سکنه به قصد سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ بهرامی ادامه داد: از متهم چند شاه کلید و تعدادی ابزار و آلات، و یک برگه که نشانی دقیق چند خانه خالی از سکنه در آن درج شده بود، کشف شد و متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت به شناسایی خانه‌های خالی اشاره کرد.

وی گفت: متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

سرهنگ بهرامی به شهروندان توصیه کرد: در زمانی که خارج از منزل اوقات خود را به سر می برند از نگهداری اشیای قیمتی، جواهرآلات، وجه نقد، اسناد و مدارک مهم و لوازم الکترونیکی گران قیمت داخل منزل خودداری کنند.

فرار سارق لوازم خودرو به ساختمان در حال تخریب

رییس پلیس پیشگیری تهران هم از دستگیری سارق حرفه‌ای محتویات خودرو و اعتراف متهم به ۲۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی قاسم پور در این خصوص اظهار کرد: روز گذشته ماموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در محدوده خیابان فتاحی در حال گشت‌زنی بودند که با فردی که سعی می‌کرد با تخریب، درب یک دستگاه خودروی سواری مزدا را باز کرد مواجه شدند.

وی گفت: فرد مذکور به محض مشاهده ماموران با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری پراید که در همان نزدیکی بود از محل متواری شد و طی تعقیب و گریز از خودرو پیاده و وارد یک منزل شد و از آنجا هم به یک ساختمان در حال تخریب گریخت.

رئیس پلیس پیشگیری تهران به مهار سارق و دستگیری او در یک عملیات پلیسی اشاره و اضافه کرد: متهم پس از دستگیری و انتقال به کلانتری به ۲۰ فقره سرقت مشابه با تخریب درب خودرو اعتراف کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha