کد خبر 245842
۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۱

۶۴۶۲۴ تصادف و ۴۶۹ فوتی در تصادفات سفرهای نوروزی

۶۴۶۲۴ تصادف و ۴۶۹ فوتی در تصادفات سفرهای نوروزی

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور گفت: از ۲۴ اسفندماه تا امروز (۶ فروردین) متأسفانه ۴۶۹ نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند و ۱۲هزار و ۵۲۸ نفر هم در تصادفات مصدوم شدند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سرهنگ احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور اظهار کرد: حجم کل تردد جاده‌ها از 24 اسفند (283 میلیون تردد) متوسط روزانه 25 میلیون تردد ثبت شده است که نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: 383 مورد تصادفات فوتی با جان‌باختن 469 نفر و 10 هزار و 119 فقره تصادفات جرحی با مجروحیت 12 هزار و 528 نفر در بازه سفرهای نوروزی ثبت شده است.

شیرانی با بیان اینکه 54 هزار و 122 تصادف خسارتی در بازه سفرهای نوروزی در جاده‌های کشور ثبت شده است، گفت: استان‌های کرمان، فارس، اصفهان، خوزستان و خراسان رضوی بیشترین فوتی‌های تصادفات را تا امروز داشته‌اند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ابراز کرد: به‌جز استان خراسان شمالی، سمنان و خراسان رضوی در سایر استانها و محورهایشان شاهد بارش برف و باران هستیم.

شیرانی با تأکید به اینکه "حتی‌المقدور از سفرهای غیرضروری پرهیز کنید."، گفت: در اکثر محورها شرایط جوی ناپایدار حاکم است و رانندگان باید خود را برای مواجه شدن با هرگونه شرایط جوی در جاده‌ها آماده کنند.

وی در پایان به سه علت اصلی تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: عدم توجه به جلو، عدم توانایی در کنترل وسیله و سرعت و سبقت غیرمجاز مهم‌ترین علل تصادفات تا امروز بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha