کد خبر 245840
۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶

درخواست حماس از جهانیان برای مبارزه با رژیم صهیونسیتی

درخواست حماس از جهانیان برای مبارزه با رژیم صهیونسیتی

جنبش حماس تشدید تجاوزات وحشیانه اشغالگران علیه بخش بهداشت و بیمارستان‌های غزه را دلیلی آشکار بر جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات؛ جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جنایات اخیر اشغالگران صهیونیست در مجتمع پزشکی الشفاء در شهر غزه و یورش به بیمارستان‌های ناصر و امل در خان‌یونس و محاصره این بیمارستان‌ها اعلام کرد که تشدید تجاوزات رژیم اشغالگر علیه بخش بهداشت غزه دلیلی آشکار بر جنگ نسل‌کشی این رژیم علیه مردم فلسطین است.

این بیانیه حماس ساعاتی بعد از حمله ارتش اشغالگر به بیمارستان امل در خان‌یونس صادر شد.

در این بیانیه آمده است که دشمن اشغالگر با حمله به بیمارستان النصر و محاصره بیمارستان امل و حمله به بیمارستان ناصر در خان‌یونس هم‌زمان با تداوم جنایات جنگی آن در مجتمع پزشکی الشفاء علیه غیرنظامیان بی‌دفاع اعم از بیماران و مجروحان، جنگ فاشیستی خود ضد بخش بهداشت غزه را گسترش داده است.

حماس افزود: این حملات وحشیانه دلیلی آشکار بر اصرار اشغالگران به ادامه جنگ نسل‌کشی علیه مردم ما و تلاش برای آواره کردن آنها از سرزمین خود با از بین بردن همه امکانات زندگی در نوار غزه و در رأس آن بیمارستان‌هاست.

در ادامه بیانیه حماس تأکید شده است که این جنایات ناقض همه توافقات و معاهدات بین‌المللی است و مقابل دیدگان همه جهانیان انجام می‌شود؛ درحالی که هیچ کس حرکتی نمی‌کند و همه ساکت مانده‌اند. جامعه جهانی و نظام بین‌الملل باید جلوی اشغالگران را بگیرد و جنایت‌های مستمر آنها علیه ملت بی‌دفاع و محاصره‌شده فلسطین را متوقف کند.

این جنبش در ادامه از ملت‌های عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان خواست با هر ابزاری که در دست دارند اقدام فوری برای حمایت از مردم فلسطین در نوار غزه انجام دهند.

حماس تأکید کرد: این جنایات فاشیستی اشغالگران، تعهد ملت ما را به سرزمین خود بیشتر می‌کند و مقاومت ما در برابر ماشین کشتار و تروریسم صهیونیستی، ثابت‌قدم باقی خواهد ماند تا زمانی که دشمن را نابود کنیم و آرمان‌های مردم فلسطین برای آزادی محقق شود.

دیروز نظامیان رژیم صهیونیستی پس از جنایات وحشیانه در بیمارستان الشفاء اقدام به محاصره دو بیمارستان ناصر و امل در خان‌یونس کردند.

بیمارستان الشفاء از ابتدای هفته گذشته تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار دارد و تاکنون صدها نفر از کادر درمانی، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

اشغالگران محاصره وحشتناکی علیه این بیمارستان و مناطق اطراف آن تحمیل کرده‌اند و به‌مدت یک هفته است که افراد محبوس در بیمارستان الشفاء و خانه‌های اطراف آن آب و غذا ندارند.

«سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که صدها غیرنظامی در داخل مجتمع پزشکی الشفاء توسط نیروهای اشغالگر مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. صهیونیست‌ها از هفته قبل شروع به قتل‌عام غیرنظامیان در این بیمارستان کرده‌اند و علاوه بر آن کل منطقه اطراف این مجتمع پزشکی را به‌شکل دائمی مورد هدف قرار می‌دهند.

اما هولناک‌ترین جنایتی که نظامیان وحشی رژیم اشغالگر در مجتمع پزشکی الشفاء انجام داده‌اند تجاوز به زنان از جمله زنان باردار در این بیمارستان مقابل چشمان خانواده و همسرانشان و سپس به شهادت رساندن آنهاست!!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha