کد خبر 245723
۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۶

هشدار به مسافران نوروزی/ بارش ها از فردا شدت می گیرد

هشدار به مسافران نوروزی/ بارش ها از فردا شدت می گیرد

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام تشدید بارش‌ها طی فردا و پس‌فردا خطاب به مسافران نوروزی گفت: وضعیت راه‌ها را از قبل چک کنید و با تجهیزات کامل و ایمن رانندگی کنید تا شاهد اتفاقات تلخ نباشیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مرتضی مرادی پور با اشاره به آمار تصادفات نوروزی امسال و درخواست از مسافران نوروزی برای رعایت نکات ایمنی در طول سفر و حین رانندگی گفت: ۱۰ روز از طرح نوروزی ۱۴۰۳ می گذرد و طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی ۱۰ درصد کاهش تردد داشتیم و طبق اعلام همکارانمان در جمعیت هلال احمر  ۱۹ درصد کاهش عملیات امداد و نجات داشتیم.

وی با ابراز نگرانی از امار تصادفات نوروزی گفت: در این مدت ۵۶۶ نفر فقط توسط هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند و ۱۲۴ عملیات نجات و رهاسازی از خودروهایی که به شدت در تصادفات آسیب دیدن فقط توسط جمعیت هلال احمر انجام شده است. این دو نکته نگرانی‌ها را با توجه به بازگشت مسافران در موج اول و سفرهای موج دوم افزایش می دهد بویژه در کریدور مرکزی یعنی استان‌های فارس،  اصفهان و کرمان و کریدور شمالی یعنی استان‌های مازندان و گلستان.

معاون سازمان امداد و نجات از همه مسافران نوروزی درخواست کرد با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی و  لغزندگی جاده ها در روزهای پنجم و ششم فروردین که موج جدید بارش‌های را خواهیم داشت لطفا در صورت سفر وضعیت راه‌ها را از قبل چک کنید و با تجهیزات کامل و ایمن رانندگی کنید تا شاهد اتفاقات تلخ نباشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha