کد خبر 245687
۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷

سامانه بارشی فردا کشور را دربر می گیرد

سامانه بارشی فردا کشور را دربر می گیرد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: سامانه جدید بارشی از طی فردا (۵ فروردین‌ماه) وارد کشور می شود و فعالیت آن تا سه‌شنبه (۷ فروردین‌ماه) ادامه دارد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، صادق ضیاییان در خصوص آخرین وضعیت آب وهوای کشور گفت: امروز (۴ فروردین‌ماه) در برخی نقاط غرب، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

باران در راه این استان ها

وی با بیان اینکه روز یکشنبه (۵ فروردین ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در نوار غربی و جنوبی کشور و برخی نقاط کرمان، غرب استان‌های هرمزگان، یزد و اصفهان ابرناکی، بارش، وزش باد شدید موقت، گاهی رعد و برق و احتمال رخداد تگرگ، برای مناطق جنوبی کشور و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: در این روز در شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه و ایلام بارش شدت خواهد داشت.

ضیاییان با تأکید بر اینکه در روز دوشنبه (۶ فروردین ماه) با توسعه سامانه در بیشتر مناطق کشور به جز در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش رخ خواهد داد که در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب ایلام همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش شدت بیشتری خواهد داشت، گفت: سه شنبه (۷ فروردین ماه) فعالیت سامانه در برخی نقاط استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شرق استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی خواهد بود و به‌تدریج سامانه از کشور خارج می‌شود.

وزش باد در این استان ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از بعدازظهر سه شنبه (۷ فروردین ماه) در مناطقی از شمال غرب کشور به‌ویژه آذربایجان غربی و کردستان ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد و چهارشنبه (۸ فروردین ماه) با گذر موج از نوار شمالی کشور، در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به‌تدریج شمال شرق کشور بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در این روز با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل شمالی بارش رخ خواهد داد و پنج شنبه (۹ فروردین ماه) تنها در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش رخ می‌دهد.

کاهش دید در این استان ها

ضیاییان تأکید کرد: یکشنبه (۵ فروردین‌ماه) در جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط مرکز کشور، دوشنبه و سه شنبه (۶ و ۷ فروردین ماه) در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه (۶ و ۸ فروردین ماه) دریای خزر و روزهای یکشنبه و دوشنبه (۵ و ۶ فروردین ماه) خلیج فارس و روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۷ و ۸ فروردین ماه) نیمه جنوبی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۵ فروردین ماه) کمی ابری تا نیمه‌ابری، وزش باد، از بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۶ فروردین ماه) نیمه ابری تا ابری و وزش باد در برخی ساعت ها با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا ( ۵ و ۶ فروردین ماه) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۳- و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha