کد خبر 245673
۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰

رسانه‌های روسی اعلام کردند:

یکی از مهاجمان به سالن کنسرت مسکو دستگیر شد

یکی از مهاجمان به سالن کنسرت مسکو دستگیر شد

رسانه‌های روسیه جمعه شب اعلام کردند که یکی از مهاجمان به سالن کنسرت کروکوس دستگیر شد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، شبکه خبری ریانووستی با اعلام اینکه خودروی تروریست‌های مهاجم به سالن کنسرت شهر کروکوس بمب گذاری شده بود، گفت: پلیس به دنبال مهاجمان فراری در ایستگاه مترو است.

این شبکه خبری همچنین از وضعیت هشدار در مترو مسکو و افزایش نیروهای امنیتی در مترو خبر داد.

در حال حاضر نیروهای امنیتی تمامی راه‌های خروجی شهر را مسدود کرده‌اند و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در سراسر جاده کمربندی مسکو حضور دارد و به دنبال دستگیری بقیه مهاجمان فراری است.

 تیراندازی در سالن کنسرت شهر «کروکوس» به کشته شدن دست‌کم ۱۴ نفر منجر شده است.

یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در ساختمان کروکوس آغاز شد.

به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.

وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.

وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha