کد خبر 242341
۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳

علی آبادی در حاشیه نشست هیات دولت خبر داد؛

۶۶ هزار ثبت سفارش برای واردات خودرو انجام شده است + فیلم

۶۶ هزار ثبت سفارش برای واردات خودرو انجام شده است + فیلم

وزیر صمت در حاشیه نشست هیات دولت گفت: تاکنون ۶۶ هزار ثبت سفارش برای واردات خودرو انجام شده است.

عباس علی آبادی، وزیر صمت در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ثبت سفارش واردات خودرو انجام شده و در مسیر انجام است.

وزیر صمت گفت: اطلاعات دقیق را روابط عمومی وزارتخانه اعلام خواهد کرد.

واردات خودروهای کارکرده منعی ندارد

وزیر صمت در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واردات خودروهای کارکرده از نظر قانونی با اشکال مواجه است یا خیر؟ گفت: واردات خودروهای کارکرده از جنبه مقررات مشکلی  ندارد در همین خصوص برنامه‌هایی در این خصوص در حال اجرا داریم.

وی افزود: زیان‌ده بودن خودروسازان باید بررسی شود و خود خودروسازان باید این موضوع را بیان کنند البته من فکر نمی‌کنم این شرایط برای خودرورسازان حاکم باشد و اطلاعات دقیق‌تری از این ندارم. سیاست وزارت صمت این است که خودرو تبدیل به کالای مصرفی شود و روزانه بیش از ۵۰۰۰ خودرو در اختیار مردم گذاشته می شود البته یک مقداری التهابات دیگر به این بازار دامن می زند که باید آن را هم آرام کنیم.

در حوزه لوازم خانگی وضعیت خوبی داریم

علی آبادی درباره مشکلات واردات موبایل گفت:‌ از این جنس ناملایمات در اقتصاد ما وجود دارد که باید کمک کنیم تجارتمان بر یک مدار عادی برگردد و ما کمتر در این حوزه دخالت کنیم. در لوازم خانگی وضعیت خوبی داریم و باید بازار را به سمت رقابتی شدن ببریم و مردم نباید فریب برخی را بخورند و باید جلوی تقلب در بازار را بگیریم. خوشبختانه در بخش صنعت وضعیت خوبی داریم.

وزیر صمت گفت: به نظرمن قاعده‌مند کردن اقتصاد بسیار ضروری است اما اینها زمان بر است. اگر ما بتوانیم رفع ناترازی را به سمتی ببریم که خود بازار این کار را انجام دهد مطلوب است و اگر ما بخواهیم این کار را با دستور جلو ببریم فقط عده‌ای سود می‌کنند و سعی می‌کنیم با واردات ناترازی را برطرف کنیم. اگر ما بتوانیم شرایط را به نحوی متناسب کنیم که نیاز و عرضه متناسب باشد سفره مردم سامان می‌گیرد ما داریم تلاش می کنیم که سیستم نظارت مردمی باشد و مردم کمک کنند تا جلوی سو استفاده گرفته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha