کد خبر 237722
۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۲

تخفیف ویژه عوارض ساختمانی در بافت‌های فرسوده برای خانواده جانبازان و شهدا

تخفیف ویژه عوارض ساختمانی در بافت‌های فرسوده برای خانواده جانبازان و شهدا

در لایحه عوارض ساختمانی 1403 تخفیف ویژه عوارض ساختمانی برای بافت های فرسوده و همچنین اعمال تسهیلات قانونی برای خانواده شهدای مدافع سلامت، خانواده شهدای آتش‌نشان، معلولین، زنان سرپرست خانوار، نخبگان علمی به تائید بنیاد ملی نخبگان کشور، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا، اسرا و مفقودالاثرها به تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی و رزمندگان اعمال می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، جلسات نهایی بررسی لایحه عوارض ساختمانی شهر تهران برای سال ۱۴۰۳ با حضور حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران برای ارسال به شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. این لایحه طی جلسات متعدد کارشناسی اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با شهرداری های مناطق ۲۲ گانه و با درنظر گرفتن نرخ تورم سال آینده و مبتنی بر عدالت شهری، کاهش فاصله شمال و جنوب و منطقی کردن عوارض، تدوین شده و رکن اصلی آن، قانون درآمدهای پایدار است. از ویژگی‌های لایحه عوارض ساختمانی شهر تهران سال ۱۴۰۳ می توان به شفافیت در تعیین عوارض و همچنین ساده سازی لایحه برای سهولت محاسبه توسط شهروندان، اشاره کرد.

در نظر گرفتن تخفیف ویژه عوارض ساختمانی برای بافت های فرسوده و همچنین اعمال تسهیلات قانونی برای خانواده شهدای مدافع سلامت، خانواده شهدای آتش‌نشان، معلولین، زنان سرپرست خانوار، نخبگان علمی به تائید بنیاد ملی نخبگان کشور، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا، اسرا و مفقودالاثرها به تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی، رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه و خانواده جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵درصد) و بالاتر به تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی، بیماران خاص و خانواده ایشان به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خانواده‌های با حداقل ۳ فرزند کمتر از ۲۰ سال (دختر یا پسر) و ... از دیگر ویژگی های لایحه مذکور محسوب می شود.

 لایحه عوارض ساختمانی شهر تهران برای سال ۱۴۰۳ اکنون با نظارت مستقیم حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مراحل نهایی تدوین قرار دارد و این هفته به شورای اسلامی شهر تهران ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha