کد خبر 228695
۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲

مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

در حالی که زمزمه ها برای اعلام مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۲ به گوش می رسد، بحث بر سر مبلغ آن است.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ طبق آمارها از ابتدای سال‌ جاری تا پایان آبان ماه امسال جمعا ۵۵۰ هزار متقاضی تسهیلات ازدواج مبلغ ۱۱۲.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۲۷ درصد داشته است. 

هرچند افزایش مبلغ وام ازدواج موجب طولانی شدن صف وام ازدواج می شود، اما باید دید این مبلغ چقدر افزایش خواهد یافت؟ 

در همین رابطه، نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: کمیسیون تلفیق وام ازدواج جوانان را ۳۵۰ میلیون تومان و سایر متقاضیان را ۳۰۰ میلیون تومان تعیین می‌کند تا با این کار از جوانان حمایت شود.

سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «سازمان برنامه و بودجه مانند پارسال، چگونگی تسهیلات ازدواج و فرزندآوری را از لایحه بودجه حذف کرد و اختیارش را به شورای پول‌ و اعتبار داد.

در کمیسیون تلفیق با تصویب وام ازدواج برای پسران زیر ۲۵ و دختران زیر ۲۳ سال، ۳۵۰ میلیون تومان و سایر متقاضیان ۳۰۰ میلیون، از جوانان حمایت می‌کنیم.»

بخش اول لایحه بودجه مربوط به ماده­ واحده مشتمل بر احکام مورد نیاز برای اجرای بودجه کل کشور و سقف منابع بودجه عمومی دولت به تفکیک درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌­ای و مالی و اجزای اصلی آنها منتشر شده است.

قرار بود دولت ۳۰ آبان لایحه بودجه ۱۴۰۳ را به مجلس تقدیم کند که بنا بر گفته علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، با درخواست هیات رئیسه مجلس این موضوع به بعد از اتمام بررسی برنامه هفتم توسعه موکول شد.

احمد نادری عضو هیات رییسه مجلس هم گفت که تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس به بعد از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه موکول می‌شود.

به گزارش «حیات»؛ حال باید دید آیا این مبلغ در لایحه بودجه به تصویب مجلس خواهد رسید و در ادامه دولت و بانک مرکزی چه برنامه ‌ای برای بهبود این وضعیت یا کاهش صف متقاضیان این وام خواهند داشت.  

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha