کد خبر 228112
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان:

آبِ دریای عُمان، خرداد یا شهریور ۱۴۰۳ به اصفهان می‌رسد

آبِ دریای عُمان، خرداد یا شهریور ۱۴۰۳ به اصفهان می‌رسد

زینلیان گفت: پروژه انتقال آب از دریای عُمان به استان با جدیت در حال انجام است و پیش بینی می‌کنیم آب انتقالی، خرداد یا شهریور سال ۱۴۰۳ به اصفهان برسد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، مهران زینلیان، گفت :پروژه  انتقال آب از دریای عُمان اگرچه طبق برنامه اولیه ابلاغی تهران قرار بود هفت ساله باشد، اما با پیگیری مسوولان استان و تلاش بسیار مجریان، تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی اضافه کرد: رسیدن آب دریا به استان سبب غنای آبی مجموعه‌های صنعتی مانند مجتمع فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان می‌شود و این امر سبب آزادسای سایر منابع آبی مانند پساب که توسط این صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد، خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به بهره‌گیری اصولی از منابع آبی خاطرنشان کرد: مواردی مانند اصلاح الگوی کشت نیز باید بطور جدی در این استان پیگیری شود.

زینلیان اظهار داشت: استفاده از پساب و آب‌های خاکستری و بازچرخانی آب نیز از جمله موارد با اهمیت است که شهرداران باید با نگاه بلندمدت برای آن برنامه ریزی کنند تا میزان استفاده از این منابع در مناطق گوناگون افزایش یابد.

وی تصریح کرد: خریداری چاه‌های آب مجوزدار از سوی شهرداری‌ها برای آبیاری فضای سبز از نکات مهم دیگری است که مسوولان شهری باید به آن توجه داشته باشند

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha