کد خبر 246144
۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۰

چهار میلیون مسافر وارد استان اصفهان شدند

چهار میلیون مسافر وارد استان اصفهان شدند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: بیش از چهار میلیون گردشگر از روزهای پایانی اسفند تاکنون وارد استان اصفهان شده‌اند.

به گزارش گروه استانی حیات،  مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان ،در سفر به تیران از نوروزگاه روستایی این شهرستان بازدید و اظهار کرد: بیش از چهار میلیون گردشگر و مسافر از روزهای پایانی اسفند ماه تاکنون وارد استان اصفهان شده‌اند که این آمار در مقایسه با سال گذشته کاهشی بوده است.

وی افزود: بیش از ۹۵ درصد ظرفیت اسکان استان اصفهان به ویژه در کلانشهر اصفهان تکمیل شده و از اقامتگاه‌های موقت نیز که توسط ستاد تسهیلات سفر پیش بینی شده استفاده می‌کنند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان ادامه داد: مسافرانی که استان اصفهان را مقصد سفر قرار داده‌اند از ظرفیت گردشگری شهرستان‌ها نیز استفاده کرده و توزیع گردشگر در سراسر استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ نوروزگاه روستایی و عشایری در سراسر استان اصفهان ایجاد شده، خاطرنشان کرد: در این نوروزگاه‌ها برنامه‌های محلی همراه با عرضه محصولات و تولیدات صنایع دستی انجام می‌شود.

زینلیان یادآورشد: این نوروزگاه‌ها فرصتی برای استراحت مسافران و آشنایی با فرهنگ بومی هر محله شده که استقبال خوبی نیز توسط مسافران از آن شده است.

وی به برپایی ۲۰ ایستگاه امنیت و سلامت در جاده‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در این ایستگاه‌ها رانندگان توقف کرده و برای ادامه رانندگی استراحت می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه استراحت رانندگان در کاهش تصادفات نفش دارد، تصریح کرد: خواب‌آلودگی یکی از عوامل اصلی تصادفات در جاده‌های استان اصفهان بوده است.

به گفته وی، سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلو از دیگر عوامل موثر در تصادفات بوده که منجر به فوت و یا مصدومیت نیز می‌شود.

زینیلیان از افزایش ۴۰ درصدی تصادفات فوتی در استان اصفهان در ایام نوروز خبر داد و گفت: بیش از ۳۰ نفر جان خود را در این حوادث از دست داده‌اند.

وی اضافه کرد: تیم‌های گشت پلیس و راهداری برای افزایش نظارت‌ها و کنترل ترافیک فعال شده‌اند تا شاهد افزایش حوادث نباشیم.

انتهای پیام 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha