کد خبر 220707
۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱

استاندار فارس: شهرداری‌ها روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را تسهیل کنند

استاندار فارس: شهرداری‌ها روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را تسهیل کنند

استاندار فارس گفت: شوراها و شهرداری های استان با کاهش هزینه‌های صدور پروانه ساخت، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان را تسهیل کنند.

به گزارش گروه استان های حیات؛ محمد هادی ایمانیه،یکشنبه در جمع تعدادی از شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان در شیراز افزود: بخش عمده درآمد شهرداری ها متکی به درآمدهای حاصل از صدور مجوز و پروانه ساخت و ساز است و هرچه این کار رونق بیشتری داشته باشد قطعا درآمد بیشتری هم نصیب شهرداری ها خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری ها اگر با سختگیری و مطالبه رقم های سنگین مانع از ساخت و ساز شوند هیچ درآمدی نخواهند داشت اما اگر شرایط را به گونه‌ای تسهیل و فراهم کنند که عده بیشتری از مردم ترغیب به ساخت و ساز شوند درآمد شهرداری ها نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

او اظهار کرد: در برخی شهرهای استان شاهد هستیم که طرح نهضت مسکن به سرعت در حال پیش رفت است اما در برخی شهرها هم متقاضیان و شهروندان همچنان گرفتار شورا و شهرداری هستند.

استاندار فارس، با اشاره به هدر رفت ۴۰ درصد آب آشامیدنی به دلیل فرسودگی لوله ها و شبکه انتقال آب افزود: این در حالی است که ما ۲۰ درصد با مشکل کمبود آب مواجه هستیم و با حل مشکل فرسودگی شبکه انتقال آب مشکل کمبود آب نیز حل خواهد شد.

ایمانیه ادامه داد: شرکت آبفا از شوراها یک تقاضا دارد و آن اینکه با افزایش تعرفه آب بها موافقت کنند و درآمدی که از محل این افزایش حاصل می شود نیز تحت نظارت شورا، شهرداری و شرکت آبفا صرف بازسازی شبکه های آب و فاضلاب همان شهر خواهد شد.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات شهرهای ما مربوط به کمبود آب آشامیدنی است که با گسترش شهرها این مشکلات و کمبودها نیز بیشتر و بیشتر می شود و در چنین شرایطی شهرها نمی توانند توسعه یابند.

او ادامه داد: لذا ضرورت دارد که شوراها و شهرداری ها در جهت توسعه شهرها و رفع مشکل آب آشامیدنی شهروندان همکاری و کمک کنند.

استاندار فارس، با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به این استان گفت: انتظار است که مراکز شهرستان ها و شهرهایی که امکان حضور وزرا در آنجا وجود دارد آمادگی لازم را داشته باشند.

ایمانیه، همچنین از تمام اقشار و گروه های مردمی برای حضور در مراسم دیدار مردمی رئیس جمهور که بنا است در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شود دعوت کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha