کد خبر 220598
۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۶

عملیات طوفان الاقصی؛ دست کم ۱۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند

عملیات طوفان الاقصی؛ دست کم ۱۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که در عملیات طوفان الاقصی، ۱۰۰۰ نیروی مبارز فلسطینی به شهرک‌های یهودی نشین اطراف غزه حمله بردند و همچنین دست کم ۱۰۰ صهیونیست از زمان آغاز این عملیات به هلاکت رسیده‌ و ۱۰۰۰ صهیونیست دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ «محمد الضیف» فرمانده شاخه نظامی حماس صبح امروز (شنبه) و پس از حملات گسترده راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیستی در اطراف غزه، آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام کرد و پس از آن رزمندگان فلسطینی به مناطق مختلفی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه نفوذ کردند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی عصر امروز گزارش داد که در عملیات طوفان الاقصی، دست کم ۱۰۰ صهیونیست کشته شده‌اند. همچنین تعداد مجروحان صهیونیست به ۱۰۰۰ تن افزایش یافته است. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی گزارش داد که حدود ۱۵۸ مجروح صهیونیست در وضعیت خطرناک و بغرنجی هستند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که مسئولان این رژیم منع آمد و شد را از ساعت پنج عصر اعمال می‌کنند. همزمان، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: درگیری‌ها زمان می‌برد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: چهار لشکر در مرزهای غزه مستقر خواهند شد تا به ۳۱ گردان ملحق شوند. تعدادی از سربازان اسرائیلی نیز در درگیری‌ها کشته شده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی تصریح کرد: حماس افرادی را به عنوان گروگان و اسیران جنگی گرفته است و ما آمار دقیقی نداریم.

گردان‌های عزالدین قسام نیز تاکید کرد: ما به صورت همزمان حمله‌ای به بیش از ۵۰ پایگاه نظامی اسرائیلی داشتیم. تا به این لحظه، همچنان نیروهای مجاهد ما در درگیری‌های شدیدی در ۲۵ پایگاه به سر می‌برند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد نیروهای دریایی‌اش ده‌ها فرد مسلح فلسطینی را که برای یورش دریایی به اراضی اشغالی در تلاش بودند، به شهادت رسانده‌اند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرد که درگیری‌ها در ۲۰ مرکز در اطراف نوار غزه ادامه دارد.

معاریو نیز گزارش داد که در حال حاضر نیروهای بیشتری از رژیم صهیونیستی به جنوب اعزام شده‌اند تا پایگاه‌هایی را که حماس تحت کنترل درآورده است، بازپس بگیرند.

عملیات طوفان الاقصی؛ دست کم ۱۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند

مالت نیز خواهان تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی تحولات میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی شده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حدود ۵۰ اسیر در اختیار حماس در «کیبوتس بیری» در نزدیکی غزه هستند.

المیادین گزارش داد که درگیری میان مقاومت و نیروهای اشغالگر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه ادامه دارد.

همچنین به دلیل وضعیت امنیتی، سفرهای هوایی از مبدأ و به مقصد اراضی اشغالی، یا به تاخیر افتاده یا لغو شده است.

رژیم صهیونیستی در زنجیره حملات هوایی شدید، نوار غزه را هدف قرار داد.

رسانه‌های عبری اعلام کردند بهتر است رخدادها در جبهه جنوب بماند و اجازه یکپارچه‌شدن میدان‌ها داده نشود. همچنین این رسانه‌ها تصریح کردند: حجم فاجعه هنوز مشخص نیست و ما در مقابل اسرائیل متفاوتی قرار خواهیم داشت.

عملیات طوفان الاقصی؛ دست کم ۱۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند

کابینه رژیم صهیونیستی جلسه ویژه‌ای را در ساعت ۱۸ امروز برای بررسی تحولات عملیات طوفان الاقصی برگزار می‌کند. همچنین نشست کابینه رژیم صهیونیستی بدون نتایج علنی، پایان یافت.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساختمان جمعیت خیریه را در مرکز شهر غزه بمباران کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha