کد خبر 218086
۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه:

دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران به سوی خودباوری بود

دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران به سوی خودباوری بود

 فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران اسلامی به سوی خودباوری بود.

به گزارش گروه استان های حیات؛ سردار بهمن ریحانی به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هیچ کشوری در دنیا جرأت پرتاب کردن حتی یک سنگ به سوی آمریکا را نداشت اما در جریان حمله به پایگاه نظامی عین الاسد با وجود تهدید آمریکا برای هدف قرار دادن ۵۲ نقطه در ایران، همگان دیدند آمریکا نتوانست هیچ کاری بکند و ابهت و هیمنه‌اش نیز در هم شکست که البته ما نیز به دنبال همین امر بودیم.

وی با اشاره به گفته شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه فرصت‌ها در دل تهدیدات جای گرفته‌اند، افزود: بخوبی ثابت کرده‌ایم که می‌توانیم از دل تهدیدات فرصت‌های خوبی را به دست بیاوریم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی یکی از تهدیدات بزرگی بود که توانستیم آن را به فرصت‌های بزرگی تبدیل کنیم که نه تنها اثر آن در طول هشت سال دفاع مقدس بلکه تاکنون نیز نمایان است.

ریحانی با تاکید بر اهمیت تبیین نقش، جایگاه و دستاوردهای دفاع مقدس، بیان کرد: دشمنان در طول عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تهدیدات فراوانی را بر ملت ما حادث کردند اما هر بار توانستیم تهدیدات را در سایه خودباوری به فرصت تبدیل کنیم و آن تهدیدات را بسترساز پیشرفت و توسعه در عرصه‌های مختلف کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس تفکر و فرهنگ خودباوری می‌توانیم در مقابل دشمنان مقاومت کنیم و بایستیم، تصریح کرد: دفاع مقدس نشان داد در سایه اتحاد، ایمان و حُسن ظن به وعده‌های الهی از گذرگاه بسیاری از دشواری‌ها و توطئه‌های دشمنان عزتمند، موفق و سربلند بیرون آمده‌ایم.

ریحانی ادامه داد: در یک دوره‌ای تهدید می‌کردند که هیچ کشوری حق ندارد چیزی به ما بفروشد اما اکنون به لطف خودباوری این امر برعکس شده و امروز کشورها را تحریم می‌کنند که حق ندارند چیزی از ما بخرند.

وی اضافه کرد: در زمینه صنایع دفاعی، تجهیزات نظامی و صنعتی به جایی رسیدیم که میزان درخواست‌ها و سفارش‌ها برای خرید توسط بسیاری از کشورها بیشتر از میزان تولیدات ما است و این نشان دهنده قدرت و پیشرفت ایران اسلامی دارد و همین امر دشمنان را عصبانی کرده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: امروز شاهد سربلندی، عزت و اقتدار مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه بسترها هستیم و به الگویی برای کشورهای مظلوم و آزادی‌خواه تبدیل شده‌ایم.

ریحانی افزود: دشمنان به این امر واقف هستند که ایران از طریق راهبردهای کنترلی از بیرون قابل مهار نیست و همه سناریوهای آنها از جمله انزوای سیاسی، تهدیدها، تحریم‌ها و جنگ ترکیبی محکوم به شکست است.

وی با بیان اینکه راهبرد امروز دشمن تمرکز بر یک جنگ بزرگ رسانه‌ای است، تصریح کرد: صحنه‌های نبرد در دنیای امروز عوض شده است و دشمنان می‌دانند هرگز نمی‌تواند جغرافیا و سرزمین ما را با جنگ سخت تصرف کنند، بنابراین قصد تصرف ذهن‌ها، قلب‌ها و انگیزه‌ها با هزینه کم و بدون لشکرکشی تنها با راه انداختن جنگ رسانه‌ای دارند.

ریحانی با اشاره به جنگ سنگین رسانه‌ای که دشمنان در سال گذشته بر علیه نظام و ملت ایران آغاز کردند، خاطرنشان کرد: در این جنگ تمامی دشمنان در فضای مجازی بر علیه ما متحد شدند اما با بصیرت و آگاهی مردم شکست خوردند.

وی با اشاره به سالگرد فتنه سال گذشته، افزود: دشمن با وجود شکست در راهبرد جنگ رسانه‌ای در چند روز اخیر نیز به دنبال فتنه انگیزی بود اما ملت کوچک‌ترین توجهی به آنها نکرد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه وجود پایگاه مشروع مردمی یکی از مهمترین عامل‌های بازدارندگی دشمنان است، گفت: بدون تعارف اگر این هجمه‌ها و سناریوهای دشمنان علیه ما بر کشور دیگری تحمیل می‌شد امکان نداشت بیش از سه سال دوام بیاورد اما ملت ایران اسلامی علاوه بر شکست توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان، در عرصه‌های مختلف پیشرفت چشمگیری نیز داشته است.

ریحانی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس سکوی پرتاب ملت ایران به سوی توسعه و پیشرفت، دستیابی به خودباوری‌ها، تبدیل تهدید به فرصت بوده است، ادامه داد: در آن زمان ۴۰ کشور از رژیم بعث حمایت‌های مالی، تجهیزاتی و حتی نیروی انسانی می‌کردند اما همه آنها را شکست داده‌ایم.

وی موفقیت و سربلندی کشور را مرهون وجود چهار موهبت دانست، گفت: یکی از این موهبت‌ها وجود ملت بزرگی است که با وجود بسیاری از مشکلات اقتصادی و چالش‌ها دست از اصول انقلاب و شهیدان، فرهنگ ناب عاشورایی و ولایت فقیه نکشیدند و در عین حالی که انتقاد می‌کنند و گلایه‌مند هستند اما مسیر خودشان در مدار حق را ادامه می‌دهند.

ریحانی وجود رهبر بزرگ را موهبتی بزرگ دانست و ادامه داد: این جایگاه ولایت فقیه بود که کشتی انقلاب را در بسیاری از چالش‌هایی که دشمنان برای ما ایجاد کردند به سلامت از این طوفان سهمگین به ساحل نجات رساند.

وی وجود آرمان‌های بزرگ را یکی دیگر از موهبت‌های کشور دانست که هیچگاه به داشته‌ها اکتفا نکرده و همواره در عرصه‌های مختلف به دنبال پیشرفت و توسعه بوده است.

ریحانی داشتن دشمن بزرگ را موهبت خواند و اضافه کرد: وجود دشمنان بزرگ باعث قوی شدن و قوی ماندن ما شده، به طوری که توانسته‌ایم خودمان را به یک سطح بالاتر و مجهزتر از دشمن برسانیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه یکی از بسترهای مهم مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان را بهره بردن از فرهنگ ناب عاشورایی دانست و گفت: دشمن می‌داند ملت ایران بر اساس این فرهنگ محکم و مقتدر مسیر پیشرفت و پیروزی را دنبال می‌کند، بنابراین درصدد است که این فرهنگ ناب را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه دشمنان قصد کمرنگ کردن فرهنگ عاشورا را در بین جوانان دارند، خاطرنشان کرد: مردم این توطئه دشمنان را خنثی کردند به طوری که در اربعین سال گذشته حدود ۲۷۰ هزار نفر از کرمانشاه برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین عبور کردند در حالی‌که امسال با وجود تبلیغات گسترده رسانه‌های دشمنان بیش از ۵۰۰ نفر از مرزهای این استان عبور کردند.

ریحانی در پایان سخنانش تبیین مسائل و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را برای مردم یکی از وظایف رسانه‌ها دانست و تاکید کرد: رسانه‌ها قدرت دفاعی امروز کشور در مقایسه با اوایل انقلاب و همچنین حقایق و پیشرفت‌های کشور را برای مردم بازگو کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha