کد خبر 215087
۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶

رشد شاخص بورس از مسیر مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها

رشد شاخص بورس از مسیر مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها

شاخص کل بورس از زمان اصلاح مصوبه نرخ خوراک در حالی صعودی شده که یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است فرموله شدن نرخ خوراک موجب پیش بینی پذیر شدن بورس خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ یک کارشناس بازار سرمایه با مثبت ارزیابی کردن اصلاح مصوبه خوراک پتروشیمی‌ها گفت: مصوبه اصلاح شده به پیش‌بینی پذیر شدن بازار سرمایه کمک شایانی می‌کند.

علی اکبر امین تفرشی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی و بازگشت نرخ گاز به کف قیمتی ۵ هزار تومان گفت: صحبت‌های اخیر وزیر امور اقتصاد و دارایی مبنی بر تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها بر اساس فرمول به معنای این است که کف قیمت گاز به نرخ ۵ هزار تومان بازخواهد گشت.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان اضافه کرد: بر اساس محاسبات انجام شده قیمت خوراک پتروشیمی طبق فرمول برای همه قابل محاسبه است.

این کارشناس بازار سرمایه با مثبت ارزیابی کردن اصلاح مصوبه خوراک پتروشیمی‌ها گفت: پیش‌بینی ناپذیربودن اقتصاد بازار سرمایه را دچار مشکل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه قیمت‌گذاری‌های مختلف، دخالت‌ها در اقتصاد، تعیین نرخ خوراک و موارد مشابه باعث شده پیش‌بینی‌پذیر بودن اقتصاد کاهش یابد و سرمایه‌گذاران نتوانند تصمیم درستی برای سرمایه‌گذاری بگیرند، گفت: این موضوع باعث شده در مدت ۱۰ سال اخیر نرخ رشد خالص سرمایه‌گذاری منفی شود و سرمایه‌گذاری جدیدی در کشور شکل نگیرد.

امین تفرشی، تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را یکی از دلایل پیش‌بینی پذیر شدن اقتصاد برشمرد و گفت: رویکرد دولت و مجلس اگر در جهت پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد باشد و فرمول تعیین شده بر اساس اعلام دولت تا پایان برنامه هفتم ثابت باشد، مثبت ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان در پایان این را هم متذکر شد: با این اتفاق بازار سرمایه نیز بازخورد مثبتی نشان خواهد داد این در حالی است که از زمان مطرح شدن شایعه اصلاح خوراک پتروشیمی‌ها بازخورد بازار مثبت بود و یکی از دلایل مهم مثبت بودن شاخص نیز به همین موضوع اختصاص داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha