کد خبر 204078
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳

سرهنگ گودرزی:

۲۳۰ متهم در طرح تشدید مبارزه با سارقان و مالخرها در تهران دستگیر شدند

۲۳۰ متهم در طرح تشدید مبارزه با سارقان و مالخرها در تهران دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲۳۰ متهم در طرح تشدید مبارزه با سارقان و مالخرها در یک هفته گذشته خبر داد و گفت: پلیس ابتدا به صنوفی که در زمینه خریداری اموال مسروقه فعالیت می‌کنند، اخطار پلمب می‌دهد و در ادامه با هماهنگی مقام قضایی این صنوف را پلمب می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در حاشیه برگزاری طرح تشدید برخورد با سارقان و مالخرها، اظهار کرد: در یک هفته اخیر 230 متهم حرفه‌ای در سطح پایتخت شناسایی و دستگیری شده‌اند که بیش از 30 نفر از آنها مالخر (متصدیان واحدهای صنفی خریداری‌ اموال مسروقه) بوده‌اند.

وی با بیان این که در این طرح مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف شده است، گفت: سارقانی که در این مدت دستگیر شده‌اند، مربوط به گروه‌های مختلف سرقت از باندهای زورگیر گرفته تا کیف‌قاپی، قاپ‌زنی، سرقت منزل، سرقت خودرو و محتویات خودرو و ... بوده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: علاوه بر سارقان، برخورد با مالخرها نیز به صورت ویژه در دستور کار ما قرار دارد و با هماهنگی با دستگاه قضایی قرار است با هدف قطع زنجیره سرقت در تهران، با این افراد به شدیدترین وجه ممکن برخورد شود.

گودرزی با تاکید بر برخورد جدی پلیس و قوه قضاییه با سارقان خشن عنوان کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه قضایی،‌ به پرونده تمام مجرمانی که اقدام به انجام سرقت‌های خشن می‌کنند، به صورت خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و اشد مجازاتی که در قانون پیش‌بینی شده است، براساس نوع جرم ارتکابی برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس تهران بر مالخرها اشراف اطلاعاتی دارد و ما بسیاری از واحدهای صنفی را که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌شناسیم و به صورت روزانه و هفتگی مشغول شناسایی و دستگیری این افراد و پلمب واحدهای صنفی آنها هستیم.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: پلیس ابتدا به صنوفی که در زمینه خریداری اموال مسروقه فعالیت می‌کنند، اخطار پلمب می‌دهد و در ادامه با هماهنگی مقام قضایی این صنوف را پلمب می‌کند و در نهایت اگر شاهد تکرار جرم در یک واحد صنفی باشیم، حتما برای این صنوف پرونده قضایی تشکیل می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: از مردم عزیز خواهشمندیم چنانچه از خرید و فروش اموال مسروقه در یک واحد صنفی مطلع شدند، حتما موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اعلام کنند تا نسبت به پلمب واحدهای صنفی متخلف ‌و دستگیری متصدیان آنها اقدام کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha