کد خبر 160452
۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵

وزیر بهداشت بیمارستان 64 تختخوابی میامی استان سمنان را افتتاح کرد

وزیر بهداشت بیمارستان 64 تختخوابی میامی استان سمنان را افتتاح کرد

بیمارستان 64 تختخوابی امام رضا(ع) میامی در استان سمنان روز شنبه با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر در سفر یکروزه به استان سمنان با حضور در شهرستان میامی، مورد استقبال سیدمحمدرضا هاشمی استاندار، فرماندار، مسوولان محلی و مردم ولایتمدار این شهرستان قرار گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در حاشیه افتتاح این بیمارستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیمارستان 64 تختخوابی امام رضا (ع) میامی با اعتباری بالغ بر 76 میلیارد و 400 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

حسین شیبانی با بیان اینکه این بیمارستان در 6 هزار و 843 متر زمین ساخته شده است، افزود: زیربنای بیمارستان میامی 2 هزار و 180 مترمربع، محوطه به مساحت چهار هزار و 135 مترمربع و 528 مترمربع وسعت موتورخانه است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 200 میلیارد تومان تجهیزات برای بیمارستان امام رضا (ع) میامی خریداری شده است، ابراز کرد: هزینه‌های ساخت و تجهیز این بیمارستان از محل اعتبارات سفر آیت‌الله رئیسی رییس جمهور به استان سمنان، اعتبارات استانی و ملی تامین شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه ساخت این بیمارستان از سال 1396 آغاز شد، گفت: هم اکنون از 64 تختخواب بیمارستان میامی 55 تخت آن فعال است.

شیبانی با اشاره به اینکه واحد مراقبت پس از بیهوشی (ریکاوری) و دیالیز با تمامی امکانات مورد نیاز فعال است، افزود: بخش‌های NICU، ICU، اتاق عمل، اورژانس و بخش LDR (واحد تک‌نفره زایمان طبیعی) نیز مجهز و فعال شده است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با 54 هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

در چهارمین روز از دهه فجر، 127 طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری افزون بر 275 میلیارد تومان با حضور استاندار سمنان، فرماندار میامی و مسوولان استان و شهرستانی افتتاح و آغاز شد.

افتتاح بیمارستان 64 تختخوابی امام رضا (ع) میامی، راه‌اندازی ساختمان بلوک زایمانی بیمارستان بهار شاهرود، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت خانخودی بیارجمند شاهرود، افتتاح مرکز اورژانس بیمارستان کوثر سمنان و دیدار چهره به چهره با مردم سمنان، از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سمنان است.

برچسب‌ها