کد خبر 152879
۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰

درگیری مسلحانه در جنوب تهران؛

مامورنماهای قمه‌ به دست بازداشت شدند

مامورنماهای قمه‌ به دست بازداشت شدند

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری عامل درگیری مسلحانه و نیز دو سارق مامورنما خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سرهنگ دوستعلی جلیلیان در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال وقوع یک فقره درگیری مسلحانه و مجروح شدن یک نفر در این خصوص، عوامل کلانتری قیامدشت با توجه به حساسیت موضوع به محل اعزام شده و اقدامات خود را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه تیم عملیات کلانتری 174 قیامدشت با حضور در محل و با انجام یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه ضارب را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند، گفت:‌ ماموران در بازرسی از این فرد یک قبضه سلاح جنگی کلت به همراه یک خشاب را نیز کشف و ضبط کردند. همچنین سوابق متهم نیز مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن مشخص شد متهم از اراذل اوباش سابقه دار است.
فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، متهم در مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کرد و پس از پایان تحقیقات و تکمیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.  
جلیلیان همچنین از رسیدگی به پرونده زورگیری از اتباع کشورهای همسایه خبر داد و گفت:‌دو سارق مامورنما که از اتباع کشورهای همسایه زورگیری کرده بودند، بازداشت شدند. رسیدگی به این پرونده در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره سرقت زورگیری تحت عنوان ماموران انتظامی از اتباع کشور همسایه با قمه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع سریعا تیم‌های عملیات کلانتری باقرشهر به محل اعزام شدند، افزود: با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد سارقان دو تن بوده و با تهدید، افراد را به مخفیگاه خود برده و اقدام به زورگیری و سرقت از آنان کرده‌اند. در همین راستا نیز در عملیاتی ضربتی که با هماهنگی مقام قضایی انجام شده، هر دو سارق که هویتشان از سوی ماموران مورد شناسایی قرار گرفته بود، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد:‌ ماموران اقدام به بازرسی مخفیگاه سارقان کرده و در جریان آن چند قبضه سلاح سرد از نوع قمه، دو دستگاه تلفن همراه مسروقه، مقدار زیادی پول نقد، چند عددکارت عابربانک و یک عدد بی سیم از این افراد کشف و ضبط شد.  

وی با بیان اینکه متهمان در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند، گفت: این افراد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

 

برچسب‌ها