کد خبر 261081
۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۴

۹۷ درصد شرکت‌های برگزیده گمرک تولیدی و دانش‌بنیان هستند

۹۷ درصد شرکت‌های برگزیده گمرک تولیدی و دانش‌بنیان هستند

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران خبر داد که ۹۷ درصد فعالان برگزیده گمرک (AEO) شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان هستند

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ محمد رضوانی‌فر، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اعلام این مطلب گفت: طی یک سال گذشته ۲۰۲ شرکت به عنوان فعال اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) پذیرش شده که از این تعداد ۶۴ شرکت مربوط به سال ۱۴۰۳ بوده است.

به گفته وی، در حال حاضر مجموعا ۶۰۸ شرکت تولیدی، دانش‌بنیان و بازرگانی از حداکثر تسهیلات قانونی تعیین شده در گمرک در قالب برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی، استفاده می کنند.

رضوانی‌فر اظهار داشت: از مجموع ۶۰۸ شرکت‌های پذیرفته‌شده در برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی نیز بیش از ۸۰ درصد آن، شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان هستند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های پذیرفته‌شده در برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی بر اساس شاخص‌های تعیین شده در ۳ سطح رتبه‌بندی می‌شوند و حداکثر تسهیلات قانونی تعیین‌شده در گمرک را دریافت می‌کنند، افزود: ۵۰ درصد از شرکت‌های پذیرش‌شده برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی در رتبه یک، ۲۵ در رتبه دو و ۲۵ درصد دیگر در رتبه سه قرار دارند.

این گزارش می‌افزاید: گمرک ایران به طور مستمر عملکرد شرکت‌های برگزیده را در چارچوب معیارهای قانون‌مداری گمرکی کنترل و پایش می‌کند.در جهت تحقق اهداف حمایت از تولید با مشارکت مردم، اجرای برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) و ارائه هدفمند تسهیلات به این فعالان در دستور کار گمرک ایران قرار دارد.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha