کد خبر 261067
۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۱

هیچ ضمانتی برای حمایت طولانی‌مدت ناتو از اوکراین وجود ندارد

هیچ ضمانتی برای حمایت طولانی‌مدت ناتو از اوکراین وجود ندارد

ینس استولتنبرگ، روز چهارشنبه عنوان کرد که ارائه تسلیحات به اوکراین تضمین‌کننده حمایت طولانی مدت این ائتلاف از این کشور نیست.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ استولتنبرگ در جلسه‌ ناتو با تاکید بر اینکه هدف این ائتلاف داشتن نقشی بزرگتر در ارائه آموزش و کمک و هماهنگی در ارسال این کمک‌ها به اوکراین است، گفت: هیچ ضمانتی (درباره تداوم حمایت‌ها از اوکراین) در کار نیست چراکه از این مسئله باید در پایتخت‌ها و پارلمان‌های تک تک کشورهای اتحادیه حمایت شود.

وی صبح امروز نیز درباره جنگ اوکراین گفته بود: جنگ اوکراین بزرگترین بحران امنیتی در نسل‌هاست. بزرگترین هزینه و خطر این خواهد بود که روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود. علاوه بر این، حمایت ناتو از اوکراین با هزینه‌ها و خطرات احتمالی همراه است و قاعدتا انتخاب‌های امن و بدون خطری در طول جنگ وجود ندارد.

دبیرکل ناتو با اتهام‌زنی به دیگر کشورها، گفت: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود زیرا پیروزی روسیه دیگر دشمنان ناتو از جمله خود رئیس‌جمهور پوتین، کره شمالی، چین و ایران را تقویت خواهد کرد. آنها می‌خواهند ناتو شکست بخورد.

وی افزود: اوکراین شجاعت چشمگیری از خود نشان داده و حمایت‌های بی‌سابقه‌ای را ارائه داده است اما اجازه دهید صادقانه بگویم که حمایت‌های ما از اوکراین هم ساده و آسان نیست زیرا با هزینه‌هایی همراه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha