کد خبر 261033
۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰

ترافیک پرحجم و روان در جاده‌های مازندران

ترافیک پرحجم و روان در جاده‌های مازندران

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اجرای طرح محدودیت های ترافیکی در محورهای ارتباطی این استان با هدف تسهیل در تردد خودرویی؛ گفت: در زمان حاضر ترافیک در جاده های سوادکوه، کندوان و هراز پرحجم اما روان است.

به گزارش گروه استانی حیات؛ سرهنگ یدالله جهان تاب،  رئیس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک در محورهای چالوس، آزاد راه تهران شمال، هراز و فیروزکوه را در زمان حاضر عادی و پرحجم اعلام کرد و با بیان اینکه محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار کرد: رانندگان وسایل نقلیه علاوه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، باید از هرگونه عجله و شتاب خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

وی رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و گفت: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

رییس پلیس راه مازندران محدویت های ترافیکی در محورهای ارتباطی این استان را به شرح زیر اعلام کرد:

موتورسیکلت:

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه تا ساعت 6گ۶ صبح روز شنبه از محورهای کرج چالوس، هراز و فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

محور چالوس:

روز جمعه ۲۲ تیرماه جاری ممنوعیت تردد برای انواع وسایل نقلیه به شرح زیر است:

از ساعت ۱۵ از ابتدای آزادراه تهران شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس انجام می شود

از ساعت ۱۶ از ابتدای پل زنگوله یا انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس ممنوعیت تردد اعمال می شود.

از ساعت ۱۸ از مرزن آباد به سمت تهران یکطرفه اعمال می شود.

از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر 2 طرفه خواهد شد.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج چالوس و بالعکس ممنوع است.

محور هراز:

در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یک طرفه مقطعی روز جمعه ۲۲ تیرماه جاری به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

تردد انواع تریلر همچنان در محور هراز و بالعکس ممنوع است.

تردد تمام کامیون ها وکامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۲۲ تیرماه جاری و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ همین ماه از محور هراز ممنوع است.

تبصره یک: تردد از مسیر جاده قدیم کرج چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده، ولی تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس در روزهای اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند از ساعت ۱۲ از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع می باشد.

تبصره ۲: اجرای محدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محور ها است و با توجه به شرایط ترافیکی محور ها هرگونه تردد در ساعت و یا نحوه اجرا دور از انتظار نخواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha