کد خبر 260647
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷

کودکان اتباع صاحب اثر انگشت و شناسنامه می‌شوند

کودکان اتباع صاحب اثر انگشت و شناسنامه می‌شوند

کارشناس اداره اتباع با بیان اینکه کودکان کار مشکل بزرگی هستند، اظهار کرد: اداره اتباع با انگشت‌نگاری کودکان کار قدم بزرگی برداشته است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ اشرف محسنی، کارشناس اداره اتباع درخصوص طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گفت: پیش از اجرای طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی شرایط بسیار بدی وجود داشت. درست است که این طرح نواقصی دارد اما با این حال اجرا شدن آن بهتر از این است که اجرا نشود و به نظر بنده شهرداری تهران در این طرح بسیار خوب عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از شروع طرح قوانینی که مطرح بودند قوانین بازدارنده نبودند، بیان کرد: پس از شروع طرح با همکاری دادستانی احکام و ابلاغیه‌هایی صادر شد که به رفع مشکل قوانین قدیمی کمک کرد و ما توانستیم با اتباع به طور جد برخورد کنیم. اتباع نیز از غیرقانونی عمل کردن ترسیدند.

کارشناس اداره اتباع درخصوص طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: در گذشته اتباع از آزادی عمل بسیاری برخوردار بودند. گرچه قوانین هنوز جای به روز شدن دارند اما دارد به سمت جلو پیش می‌رود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری تهران معتادان متجاهر اتباع را پس از جمع‌آوری به مراکز غربالگری انتقال می‌دهد، گفت: پلیس پس از گذشت ۲ هفته معتادان متجاهر اتباع را به اداره اتباع تحویل می‌دهد و اداره اتباع نیز اقدامات لازم جهت ترد آنها را انجام می‌دهد.

اشرف محسنی با اشاره به اینکه کودکان کار مشکل بزرگی هستند، اظهار داشت: اداره اتباع با انگشت‌نگاری کودکان کار قدم بزرگی برداشته است. علاوه بر این شیوه‌نامه جدیدی برای ساماندهی کودکان کار به اداره اتباع ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما از کودکان کار حمایت نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: اگر حمایت از کودکان کار صورت گیرد جمعیت بسیاری از کودکان کار در سطح شهر پراکنده می‌شوند تا ثبت شوند و از آن‌ها حمایت صورت گیرد. قطعا باید قوانین بازدارنده باشد تا خانواده‌ها نگذارند کودکانشان کودک کار شوند و ترس از باطل شدن مدرک آنها داشته باشند.

کارشناس اداره اتباع درخصوص طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در پایان تاکید کرد: برای کودکان کار اتباعی که مجاز هستند، اثرانگشت و شناسنامه تعریف خواهد شد. در گذشته این امر صورت نمی‌گرفت، اما در حال حاضر حتی برای کسانی که غیر مجاز هستند نیز ثبت اثرانگشت صورت می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha