کد خبر 260573
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۲

افتتاح مجتمع آبرسانی استان بوشهر

افتتاح مجتمع آبرسانی استان بوشهر

خط انتقال مجتمع آبرسانی دشتستان با اعتبار ۷۹ میلیارد تومان وارد مدار بهره‌برداری شد که نقش مهمی در تامین آب پایدار ۷ روستای این شهرستان دارد.

به گزارش گروه استانی حیات، ابوالحسن عالی صبح امروز در جمع خبرنگاران از افتتاح فاز نخست خط انتقال آب مجتمع خیرآباد دشتستان خبر داد و اظهار داشت: خط انتقال آب خیرآباد 7 روستا با 2 هزار و 500 خانوار و 8 هزار و 202 نفر جمعیت را تحت پوشش قرار داده است.

وی سرمایه‌گذاری خط انتقال آب روستای خیرآباد شهرستان دشتستان را 79 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: این پروژه به طول 18.5 کیلومتر است که فاز نخست آن به طول 6 کیلومتر با مشارکت قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) وارد مدار بهره‌برداری شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه این خط انتقال آب علاوه بر افزایش سطح آب پایدار روستا به تأمین آب شرب سالم و بهداشتی نقش مهمی در رضایت‌مندی مردم روستا داشته است، گفت: روستاهای زیر پوشش فاز اول مجتمع آبرسانی خیرآباد شهرستان دشتستان شامل خیرآباد، سرمست و بشیر آباد است.

وی استفاده بهینه از آن شرب را مورد تأکید قرار داد و استفاده از آب شرب در سایر کاربری‌ها را یک چالش جدی دانست و بیان کرد: انتظار می‌رود مشترکین آب در شهرها و روستاهای استان برای مدیریت آب مصرفی همکاری لازم داشته باشند.

عالی، وضعیت تأمین آب شرب در بوشهر را مورد اشاره قرار داد تأکید کرد: بوشهر به عنوان دومین استان کشور از لحاظ کم آبی می‌طلبد نسبت به مصرف بهینه آب حساس باشند تا بدون مشکل و تنش از تابستان گذر کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha