کد خبر 260488
۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۸

باقری:

استقبال کشورهای دیگر از انتخاب مردم ایران، در امتداد سیاست‌ورزی شهید امیرعبداللهیان است

استقبال کشورهای دیگر از انتخاب مردم ایران، در امتداد سیاست‌ورزی شهید امیرعبداللهیان است

سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: به صورت تلفنی با رئیس‌جمهور منتخب گفت‌وگو کرده است.

ا، علی باقری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا با مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب دیداری برای ارائه گزارش داشته است، گفت: هنوز با ایشان دیداری نداشته‌ام ولی به صورت تلفنی با ایشان صحبت کرده‌ام.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به این سوال که در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران در ۲ روز گذشته شاهد پیام‌های تبریک کشورهای مختلف در این ارتباط بودیم. به نظر شما نقش شهید امیرعبداللهیان در موضوع گسترش روابط ایران با کشورهای مختلف چه بوده است که اکنون با این میزان واکنش و تعامل روبرو هستیم، اظهار کرد: سیاست‌ورزی شهید امیرعبداللهیان بستر مناسبی را برای تحرک دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد و به نظر من استقبالی که از انتخاب مردم ایران انجام می‌شود در امتداد همان سیاست‌ورزی است.

باقری با بیان اینکه این موضوع نشان دهنده این است که سیاست خارجی کشور یک مسیر درستی را طی می‌کند و این موجب انباشت سرمایه‌ها در عرصه سیاست خارجی کشور می‌شود، گفت: این موضوع دست دست اندرکاران عرصه مناسبات خارجی کشور را بیش از گذشته برای پیشبرد اهداف ملی، منطقه و بین‌المللی ایران پر می‌کند .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha