کد خبر 259173
۸ تیر ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۷

وزیر کشور اظهار داشت؛

ایرانیت چیزی نیست که با مرزهای جغرافیایی قابل حذف و یا جدایی باشد

ایرانیت چیزی نیست که با مرزهای جغرافیایی قابل حذف و یا جدایی باشد

وزیر کشور در دیدار با اعضای ستاد مرکزی انتخابات وزارت امور خارجه ضمن تاکید بر اینکه همه ما موظف به صیانت از آرای مردم هستیم، گفت: حضور پراشتیاق ایرانیان خارج از کشور در انتخابات نشان داد ایرانیت چیزی نیست که با مرزهای جغرافیایی قابل حذف و یا جدایی باشد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ احمد وحیدی عصر جمعه از ستاد مرکزی انتخابات وزارت امور خارجه بازدید و در نشستی وبیناری با حضور سفرای ایران در خارج از کشور شرکت کرد.

وی ضمن خدا قوت به اعضای این ستاد و نیز تشکر از سرپرست وزارت امور خارجه و همکارانش و همچنین سفرا و سرکنسولان ایران در خارج از کشور افزود: برگزاری انتخابات در ۳۴۴ نقطه از جهان کار ارزشمندی است که مقدمات برگزاری آن در مدت زمان کوتاهی تدارک و برنامه ریزی شد.

وحیدی ضمن ابراز رضایت از روند امنیت و سلامت انتخابات از کلیه مشارکت کنندگان ایرانی مقیم خارج از کشور در انتخابات قدردانی کرد و اظهار داشت: این حضور پراشتیاق بویژه از سوی جوانان ما در خارج از کشور نشان می دهد که ایرانیت چیزی نیست که با مرزهای جغرافیایی قابل حذف و یا جدایی باشد.

وی افزود: همه عزیزان ما که در خارج از کشور هستند دل در گرو ایران قوی، عزیز و پرافتخار دارند و این برای کشور غنیمت بزرگی است و حضور آنان پای صندوق رای پاسخ محکمی به یاوه گویی های معاندینی است که ادعا می کنند کسانی که در خارج از کشور هستند وابستگی و ربطی به جمهوری اسلامی ندارند.

وزیر کشور در تشریح اهمیت حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در پای صندوق های رای گفت: این حضور به رغم اینکه در آن کشورها، روز کاری بوده و نیز با وجود دوری راه تا شعبه اخذ رای صورت گرفت، بسیار حائز اهمیت است.

وحیدی در عین حال از آن دسته از ایرانیان مقیم خارج از کشور که به دلیل بعد مسافت تا شعب اخذ رای برای آنان امکان رای دادن وجود نداشت، عذر خواهی کرد.

وزیر کشور همچنین از دولت هایی که در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشورهای خود بویژه در ایجاد بسترهای برگزاری انتخابات و تامین امنیت سفارتخانه ها کمک و همکاری کردند، تشکر کرد.

وحیدی در خصوص پیام بزرگ انتخابات این دوره ریاست جمهوری گفت: انتخاباتی که در حال برگزاری است، این پیام بزرگ را به جهان مخابره کرده است که جمهوری اسلامی بزرگترین مردم سالاری واقعی را دارد و دنبال این است که تک تک آرای مردم ایران را هر کجا که هستند، جمع کند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت رای مردم افزود: رهبری عزیزمان بارها و بارها بر اینکه جمهور یعنی همه مردم، تاکید کرده اند که این تلاش مهم برای اخذ آرای مردم، حقیقت و واقعیت باطنی حرکت ارزشمند جمهوری اسلامی ایران را در مردم سالاری دینی بیش از پیش نشان می دهد.

وزیر کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی خود را مقابل همه ایرانیان مسئول می داند و از همه حقوق آنها حمایت می کند و این حق رای دادن هم یکی از حقوق است.

وی در خصوص خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور اظهارداشت: در هر جایی که ایرانیان عزیز ما دچار مشکل می شوند وزارت امور خارجه به نمایندگی از جمهوری اسلامی در این کشورها حاضر است و از حقوق همه ایرانیان دفاع می کند.

وحیدی در بیان اهمیت برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری نیز گفت: استحکام جمهوری اسلامی ایران امروز نمایش داده شد به طوری که جمهوری اسلامی پس از ۴۰ روز از واقعه دردناک و تلخ از دست دادن رئیس جمهور شهید و همراهانش امروز انتخاباتی دیگر برگزار می کند.

وزیر کشور این موارد را حائز پیام های خوبی دانست و خواستار شد: ایرانیان مقیم خارج از کشور باید از این واقعیت ها مطلع شوند و حتی این پیام ها به آنانی که به هر دلیل نتوانستند پای صندوق های رای حاضر شوند، رسانده شود.

وی صیانت از آرای مردم را جزء تکالیف ذاتی و جزء تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: وقتی رهبر عزیزمان از این آرای مردم به عنوان حق الناس یاد کردند مفهومش این است که ما در بالاترین معیارهای ارزشی قرار داریم و طبیعتا همه ما موظف هستیم که به صیانت از این آراء همت بگذاریم که بحمدالله این کار بخوبی صورت گرفته است. این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که در همه دوران و مراحل بعد از انقلاب همواره از آرای مردم به خوبی صیانت شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha