کد خبر 259127
۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۳

اسلامی اعلام کرد؛

زمان رأی گیری دو ساعت تمدید شد

زمان رأی گیری دو ساعت تمدید شد

سخنگوی ستاد انتخابات کشوراز تمدید ۲ ساعته مدت زمان اخذ رای در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: زمان اخذ رای، به مدت ۲ ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۲۰ در سراسر کشور تمدید شد.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح امروز جمعه - هشتم تیرماه - در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای در سراسر ایران آغاز شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است.

همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده است.

برای برگزاری انتخابات امروز ، بیش از ۸۰۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم حضور فعال دارند که همگی آموزش های لازم را دیده اند و هر یک از نامزدهای انتخابات نیز می توانند دو نماینده مستقر در ستاد انتخابات کشور داشته باشند.

مدارک لازم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، تنها شناسنامه و کارت ملی است و در شعب اخذ رای خارج از کشور نیز رای گیری با گذرنامه قابل انجام است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور در این انتخابات با توجه به محدودیت های که در قانون انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد، رای گیری تنها با تعرفه های کاغذی انجام می شود و همچنین در این دوره، احراز هویت به روال گذشته الکترونیکی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha