کد خبر 257932
۱ تیر ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۰

فضانوردان چگونه در فضا ورزش می‌کنند؟ +فیلم

فضانوردان چگونه در فضا ورزش می‌کنند؟ +فیلم

فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی از روش‌هایی برای حفظ سلامت عضلات خود استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، اولگ کونوننکو، فضانورد روسی، جزئیاتی از تمرینات ویژه‌ای را که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می‌دهند تا سلامت عضلات خود را در شرایط گرانش صفر حفظ کنند، فاش کرد.

کونوننکو در مورد این موضوع گفت: حفظ قدرت و توده عضلانی در طول پروازهای فضایی بسیار مهم است که باعث آتروفی فیبرهای عضلانی فضانوردان می‌شود، بنابراین باید از اثرات منفی ناشی از این موضوع جلوگیری کرد.

وی افزود: فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی تمرینات ویژه‌ای را برای حفظ سلامت عضلات خود انجام می‌دهند و از دستگاه‌ها و تجهیزاتی استفاده می‌کنند که با ایجاد مقاومت در برابر حرکت در تمرینات مختلف از جمله دستگاه ARED آمریکایی، فشار مکانیکی بر سیستم اسکلتی عضلانی ایجاد می‌کند که دستگاه روسی NS-۱ این تمرینات حفظ سلامتی عضلانی را تضمین می‌کند.

کونوننکو خاطرنشان کرد: فضانوردان روسی حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی هر دو روز یک بار چنین تمرین‌هایی را انجام می‌دهند و در طول هر تمرین حرکات مختلف و پیچیده‌ای مانند حرکات چمباتمه زدن، حرکات وزنه‌برداری و ... را انجام می‌دهند و این تمرینات باعث تقویت انواع مختلف گروه‌های عضلانی در بدن آنها، به ویژه عضلاتی که تحت تأثیر شرایط قرار می‌گیرند، می‌شود.

منبع: ناسا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha