کد خبر 257447
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲

مدیرکل راهداری استان زنجان خبر داد:

ترمیم و بهسازی آزادراه زنجان-قزوین آغاز شد

ترمیم و بهسازی آزادراه زنجان-قزوین آغاز شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: عملیات ترمیم و بهسازی رویه آسفالت آزادراه زنجان به قزوین با اولویت ترمیم خرابی‌های خیلی زیاد آغاز شد.

به گزارش گروه استانی حیات، اصغر اسماعیلی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان روز یکشنبه در بازدید از عملیات ترمیم آزادراه زنجان به قزوین، افزود: ترمیم روکش آسفالت این آزادراه مطالبه بسیاری از مردم استان و مسافران بود که با پیگیری‌های صورت گرفته، آغاز شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این طرح با عقد قرارداد سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی در سال گذشته انجام شد، اضافه کرد: فاز دوم این طرح نیز از اردیبهشت ماه امسال به طول ۳۵ کیلومتر در ۲ قرارداد مجزا به پیمان گذاشته شد.

این مسوول ادامه داد: برای شتاب بخشی به طرح، چهار گروه عملیات آسفالت تراشی، روکشی،قیرپاشی و ترمیم در حال انجام کار هستند.

وی اظهار کر: با افزایش ظرفیت تولید در کارخانه آسفالت تلاش می‌کنیم اصلاح خرابی، بهسازی و روکش آسفالت آزادراه با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت:طبق برنامه، این آزادراه در یک پروسه ۲.۵ تا سه ساله به طور کامل ترمیم خواهد شد که تنها هدف از این اقدام، افزایش ایمنی مسیر برای کاربران جاده‌ای است.

اسماعیلی از هم استانی ها خواست: این فرصت را به مجموعه مدیریتی استان بدهند تا فرایند ترمیم رویه راه که شامل پاکسازی و تراش آسفالت، قیر پاشی و آسفالت‌ریزی مسیر است تکمیل شود و آسفالت با کیفیتی در اختیار مردم قرار گیرد.

آزادراه قزوین-زنجان به طول ۱۸۹ کیلومتر، اولین آزادراهی است که بعد از انقلاب طی سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۶ ساخته شد.

این آزادراه مشتمل بر ۹ قطعه است که ۲ مرکز مهم جمعیتی و اقتصادی ایران را در راستای آزادراه شماره ۲ ایران متصل می‌سازد و از شهرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره و زنجان عبور می‌کند و در نهایت به آزادراه زنجان-تبریز متصل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha