کد خبر 257374
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۳

رئیس اداره حفاظت آذربایجان غربی اعلام کرد:

احیای تالاب درگه پس از ۲۵ سال

احیای تالاب درگه پس از ۲۵ سال

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی گفت: تالاب «درگه لطف الله» شهرستان نقده  پس از ۲۵ سال و با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان و همکاری جوامع محلی احیا شد.

به گزارش گروه استانی حیات، لیدا شجاعی‌فر رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی افزود: آبگیری این تالاب از ابتدای سال جاری از طریق رودخانه «گادر» شروع شده و هم اکنون با ورود یک میلیون مترمکعب آب، بیش از ۸۰ درصد از مساحت آن آبگیری شده است.

وی با اشاره به اهمیت احیای این تالاب و استمرار آبگیری آن اضافه کرد: احیای این تالاب در این فصل از اهمیت ویژه ای برای میزبانی از پرندگان مهاجر و بومی برخوردار است.

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی ادامه داد: آبگیری این تالاب تا اواخر تیرماه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود حدود ۱.۵ میلیون متر مکعب آب نیز به این تالاب رهاسازی شود.

شجاعی فر با قدردانی از همراهی و همکاری جوامع محلی پیرامون این تالاب به ویژه کشاورزان و باغداران در امر احیای آن اظهار کرد: تالاب ها نقش مهمی در حفاظت از منابع آب، خاک و هوا دارند و حفاظت و احیای آنها بدون همکاری جوامع محلی امکان پذیر نیست.

 پیشتر نیز تالاب هایی نظیر گروس مهاباد، گرده قیت نقده و برخی دیگر از تالاب های جنوب استان احیا شده بود.

آذربایجان غربی یکی از استان های با بیشترین تعداد تالاب در کشور به شمار می رود و دهها هزار پرنده از این اماکن طبیعی و بکر برای زندگی در ایام بهار و تابستان بهره می برند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha