کد خبر 254357
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵

پلیس هشدار داد:

کلاهبرداری از مردم با تولید محصولات تقلبی از برندهای معتبر

کلاهبرداری از مردم با تولید محصولات تقلبی از برندهای معتبر

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا نسب به کلاهبرداری از مردم با ترفند برند تقلبی شرکت‌های معتبر هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سرهنگ محمد شریفی دراین‌باره گفت: بسیاری از برندهای معروف با مشکل ساخت نمونه‌های تقلبی از محصولات مواجه هستند، محصولاتی که جدا از ضرر مالی این امر برای برندها و ضربه‌ای که می‌تواند به اعتبار آنها وارد کند، برای مصرف کنندگان هم دردسرساز است.

وی با بیان اینکه پلیس هوشمندانه در این خصوص توانمندی‌های خود را به کار گرفته است، افزود: به عنوان مثال اخیرا کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی موفق شدند، دو فرد شیاد را که در کارگاهی واقع در غرب تهران مبادرت به تولید 20 هزار بطری آبمیوه تقلبی و غیراستاندارد با برند شرکت‌های معتبر کرده و آن را از طریق فضای مجازی به صورت گسترده توزیع کرده بودند، شناسایی و دستگیر کنند. این کارگاه نیز پلمب شد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن تاکید بر برخورد قاطع و بدون اغماض با عوامل توزیع و فروش مواد غذایی و خوراکی غیر بهداشتی و غیراستاندارد در سراسر کشور به عموم شهروندان، توصیه کرد: هنگام خرید محصولات غذایی به ویژه آبمیوه‌هایی که با عنوان برند طبیعی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند به نشان استاندارد و کد 10 رقمی مندرج در زیر آن توجه کنند.

شریفی با اشاره به اینکه شهروندان برای تهیه محصولات غذایی و بهداشتی سعی کنند از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند، خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک در خصوص کارگاه‌های جعل اسناد و کالای تقلبی جهت بررسی به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha