کد خبر 254301
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵

وزیر کشور مطرح کرد:

رئیس جمهور شهید ظهور اراده ملت بود

 رئیس جمهور شهید ظهور اراده ملت بود

وزیر کشور گفت : رئیس جمهور شهید ظهور اراده ملت بود و همین امر دشمن را عقب می راند او که با شجاعت و اقتدار به نمایندگی از ملت بزرگ ایران در مجامع بین المللی حضوری موثر و قوی می یافت.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ احمد وحیدی در اجتماع مردم ولایتمدار گیلان در پاسداشت و نکوداشت شهدای خدمت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان گرانقدر وی با بیان اینکه جهان بینی اسلامی ما فراتر از امور مادی در فراخنای هستی انسان ها را می سنجد، افزود: از اینرو وقتی رئیس جمهور شهید را می بینیم نگاهی چندی بعدی است او به مصداق آیه شریفه قرآن کریم که در خصوص حضرت ابراهیم فرمود: ابراهیم برای شما اسوه حسنه است؛ ما همین نسبت را برای سید ابراهیم شهید خود داریم.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور شهید ما سید ابراهیم رئیسی از تبار انبیاء بود او که با قدرت، شجاعت و غیرت در مقابل همه کژی‌های دنیای امروز می ایستاد و همه جا با قدرت، لسانی رسا و بدون لکنت از ارزش های انسانی، دینی، ملی و ... دفاع می کرد.

وی ادامه داد: این ارزش ها گاه در قالب دفاع از مردم مظلوم و ستمدیده غزه نمود می یافت که او صدای رسای آنها در همه مجامع بین المللی می شد و دفاع جانانه ای از فلسطین می کرد.

وزیر کشور اظهار کرد: گاه در دفاع از ارزش های دینی شجاعانه می ایستاد چونانکه وقتی کوردلان، قرآن شریف را مورد توهین قرار دادند این شهید گرانقدر در بزرگترین مجمع جهانی (سازمان ملل) با بلند کردن قرآن بر دست با همه وجود از آن دفاع کرد.

وحیدی با بیان اینکه گاه از ارزش های شهید و مجاهدت دفاع می کرد، افزود : وقتی که با بالا بردن عکس ابرقهرمان ملت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مجمع سازمان ملل متحد رنگ از رخ تروریست های عالم برد و آنها را رسواتر از قبل کرد جلوه ای دیگر از این شجاعت و غیرت او بود.

وی گفت : شهید آیت الله رئیسی با قدرت از این شهید بزرگ در مجمعی جهانی در حالی سخن گفت که این نهاد بین المللی در چنگال ابرقدرت ترورکننده سردار شهید سلیمانی بود. شهید جمهور در واقع آنگاه که موضوعی جهانی مطرح بود با قدرت و شجاعت در برابر استکبار می ایستاد.

وی در مورد رژیم صهیونیستی و عملیات وعده صادق هم گفت : رئیس جمهور شهید در شورای عالی امنیت ملی بدون اندک تردیدی عملیات بزرگ وعده صادق را که توسط نیروهای مسلح ایران اسلامی به اجرا درآمد را مورد تصویب قرار داد و به واقع او ظهور اراده ملت بود و همین ظهور اراده ملت دشمن را عقب می راند.

وزیر کشور اظهار کرد: آنگاه که نوبت به مردم می رسید او نه رئیس جمهور کشور مقتدر ایران اسلامی بلکه انسانی خاکسار، متواضع و فروتن بود و در مقابل روستاییان، مرزنشینان و مردمی که در اقصا نقاط کشور بودند و حرف‌هایی برای او داشتند چنان خاضع بود که گویی با یک دوست، همراه و همدل صحبت می کنند.

وی تصریح کرد: ارتباطات انسانی رئیس جمهور شهید چنان عمیق و صادقانه بود که محبت او در دل همگان اینچنین ریشه دار شد.

وی با بیان اینکه وقتی نوبت به نیازها و مایحتاج مردم می رسید یک روز در کارخانه برای راه اندازی واحدی که از نفس افتاده بود، حضور می یافت و روزی در مرز برای تمشیت معیشت مرزنشینان و زمانی در کنار دریا برای حل مسائل ماهیگیران و صیادان و وقتی دیگر در حاشیه شهرها بود تا مسائل آنان را از نزدیک درک و حل کند.

وحیدی ادامه داد: زمانی هم که در مقام تصمیم سازی برای گرفتن تصمیمات بزرگ کشور قرار می گرفت همانمطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند: برای تامین آینده، حضوری جدی داشت و اینگونه نبود که فقط امروز را بی توجه به فردا وآینده ببینید.

ادامه دارد ...

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha