کد خبر 254144
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳

پارادوومیدانی جهان؛

صادق بیت سیاح یک نقره به ارمغان آورد

صادق بیت سیاح یک نقره به ارمغان آورد

چهاردهمین مدال ایران در رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان به نام صادق بیت سیاح ثبت شد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ در ادامه نهمین روز از رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان در ژاپن، بعدازظهر امروز مسابقه پرتاب نیزه کلاس F41 برگزار شد.

در این رقابت صادق بیت سیاح ملی‌پوش ایران در کنار نفراتی از هند (2 نفر)، چین (2 نفر)، کوبا، ازبکستان، عراق، ژاپن و ویتنام قرار داشت.

بیت سیاح که در پارالمپیک 2020 توکیو و همچنین بازی‌های پاراآسیایی هانگژو موفق به کسب مدال نقره شد، در رقابت امروز 6 پرتاب صحیح داشت و به ترتیب حدنصاب‌های 45.55 متر، 44.77 متر، 47.92 متر، 44.28 متر، 47.06 متر و 41.27 متر را ثبت کرد و در نهایت با بهترین رکوردش که 47.92 متر بود، موفق به کسب مدال نقره شد.

کسب این مدال در حالی رقم خورد که بیت سیاح سال گذشته در هانگژو رکورد 45.20 متر را ثبت کرده بود و با 3.26 متر کمتر نسبت به پرتابگر چینی نقره گرفته بود، اما در رقابت‌های جهانی اختلاف خود را به 1.02 متر کاهش داد.

او چهاردهمین مدال‌آور ایران در این مسابقات است. کاروان ایران تاکنون موفق به کسب 4 طلا توسط یاسین خسروی، سعید افروز، هاجر صفرزاده و امیرحسین علیپور، 5 نقره توسط علی اصغر جوانمردی، صادق بیت سیاح، مهدی اولاد، علی پیروج و هاشمیه متقیان و 5 برنز توسط علیرضا مختاری، سامان پاکباز، سجاد نیک‌پرست، الهام صالحی و مهدی اولاد شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha