کد خبر 254090
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵

محمدرضا مهدوی در گفتگو با «حیات»:

فوتبال یک بار دیگر نشان داد چرا جذاب‌ترین ورزش دنیاست/ آقای نکونام، چه کسی می‌خواهد شما قهرمان نشوید؟

فوتبال یک بار دیگر نشان داد چرا جذاب‌ترین ورزش دنیاست/ آقای نکونام، چه کسی می‌خواهد شما قهرمان نشوید؟

پیشکسوت فوتبال اتفاقات هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر و برگشت پرسپولیس مقابل استنقلال خوزستان را جذابیت وصف نشدنی فوتبال توصیف کرد.

محمدرضا مهدوی، پیشکسوت فوتبال، در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی حیات در خصوص برتری پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان اظهار داشت: این بازی مصداق بارزی بر جذابیت فوتبال بود و یک بار دیگر به همه ما ثابت شد چرا این رشته جذاب‌ترین رشته ورزشی دنیاست. شما نگاه کنید چه حساسیت و رقابتی در بالا و پایین جدول حاکم است و چند بار معادلات هر دو سمت جدول در دقایق مختلف بازی عوض شد. ما چهار مانیتور جلوی خودمان گذاشته بودیم و داشتیم همزمان بازی‌ها را رصد می‌کردیم. حتی بازی‌هایی که به ظاهر اهمیت کمتری هم داشت جذاب بود و اتفاقات جالبی در آن رقم خورد.

وی افزود: شما نگاه کنید تیمی مثل استقلال خوزستان که انتهای جدول است و برای بقا می‌جنگد در یک نیمه دست به یک شگفتی بزرگ می‌زند. زدن 3 گل به پرسپولیس در کورس قهرمانی آن هم در یک نیمه در ورزشگاه آزادی و مقابل چشم هوادارانش کم کاری نیست و نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد و از طرفی در نیمه دو پرسپولیس آن عملکرد درخشان را داشت و یک کامبک رویایی رقم زد و بازیکنان این تیم با همه وجودشان فعل خواستن را صرف کردند. این هفته از مسابقات یکی از جذاب‌ترین هفته‌های تاریخ فوتبال ایران بود و من به شخصه از آن لذت بردم.

پیشکسوت فوتبال ادامه داد: از آن طرف در قائمشهر شاید بازی صفر - صفر به نظر برسد که بازی جذابی نبوده ولی من بازی را دیدم و آن بازی هم جذابیت خاص خودش را داشت. نساجی به خوبی مسیرهای منتهی به گل استقلال را مسدود کرده بود و اجازه فرصت سازی را از آنها گرفته بود. آنها یک دفاع تیمی و منطقی داشتند و به خوبی نقاط قوت هجومی استقلال را از کار انداخته و به هدفشان که کسب امتیاز از این بازی بود رسیدند.

وی با انتقاد از مصاحبه جواد نکونام هم توضیح داد: از جواد تعجب می‌کنم. او سال‌ها در بهترین و حرفه‌ای ترین لیگ دنیا بازی کرده و پرورش یافته آن مکتب است و نباید چنین صحبت‌هایی مطرح کند. فوتبال یک ورزش است و بیش از نتیجه آن که در زمین بازی رقم می‌خورد این احترام است که در آن ماندگار می‌شود. شما نگاه کنید بزرگان فوتبال ایران را با نتایجشان به یاد نمی‌آورند بلکه با احترامی که به حریفان می‌گذاشتند شناخته می‌شوند.

مهدوی اضافه کرد: این درست نیست که اگر نتیجه باب میل ما نبود سلامت فوتبال و داوری را زیر سوال ببریم. چه کسی می‌خواهد استقلال قهرمان نشود؟ اگر فرصت بلانکو در دقایق آخر بازی که به تیر دروازه خورد و توپ گل می‌شد و استقلال بازی را برده بود چه کسی می‌خواست اجازه ندهد استقلال بازی را ببرد؟ یا اگر توپ دقیقه آخر استقلال خوزستان برای بار چهارم وارد دروازه پرسپولیس می‌شد، چه کسی نتیجه را تغییر می‌داد؟

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: جواد نکونام دوست خوب من است ولی او را دعوت به آرامش می‌کنم و این آرامش از او باید به تیمش منتقل شود چرا که دو بازی حساس و مهم در پیش دارند.

پیشکسوت فوتبال در پایان در مورد اینکه معادلات قهرمانی هنوز ادامه دارد، گفت: بله شک نکنید همچنان اتفاقات غیر قابل پیش بینی ممکن است رقم بخورد. هم پرسپولیس دو بازی سخت در قزوین مقابل شمس آذر و در تهران مقابل مس رفسنجان دارد و هم استقلال مقابل گل گهر و پیکان کار سختی خواهد داشت. من منتظر این هستم که در دو هفته باقی مانده هم جادوی فوتبال باز هم ما را غافلگیر کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha