کد خبر 254016
۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰

شخصیت بزرگی را در عرصه دیپلماسی و میدان از دست دادیم

شخصیت بزرگی را در عرصه دیپلماسی و میدان از دست دادیم

رهبر جریان حکمت ملی عراق با حضور در منزل شهید امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران مراتب تسلیت صمیمانه خود را به خانواده این شهید والامقام ابراز داشت.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق با حضور در منزل شهید امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران مراتب تسلیت صمیمانه خود را به خانواده این شهید والامقام ابراز داشت.

وی با بیان اینکه شهید امیرعبداللهیان یک شخصیت متمایز و محوری اساسی در عرصه دیپلماسی بود، گفت: از ویژگی‌های شخصیتی وی فروتنی و پشتکار و اهتمام و الگویی بود که در دیپلماسی میدان ارائه کرد و تقدیر چنین بود که شهادتش هم در میدان رخ دهد تا شهادتش تجسم عینی این سیاست و مسیر و عملکرد او در دیپلماسی میدان باشد. شخصیت مهم و بزرگی را در عرصه دیپلماسی و میدان از دست دادیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه افزود: آن شهید سعید با مشاغل و مسائلی که با آنها مواجه بود فردی فروتن و خاکی بود که در روابط خود شئونات رفتاری و اجتماعی را رعایت می‌کرد و هر کس که با این شهید ارتباط داشت این صمیمیت و فروتنی محبت را درک و حس می‌کرد.

حکیم با اشاره به نقش امیرعبداللهیان در پرونده عراق عنوان کرد: آن شهید روابط ویژه‌ای با عراق و پرونده عراق و شهید والامقام مرحوم آیت‌الله سیدمحمدباقر حکیم و مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالعزیز حکیم و عموما با مسئله عراق داشت و آماده میزبانی از وی به همراه رئیس جمهور شهید آقای رئیسی رحمة الله علیه در پایان این ماه بودیم و برنامه سفر آنان به عراق در حال آماده‌سازی بود، اما دست تقدیر چنان بود که از این دیدار محروم شویم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه با اشاره به دیگر صفات وزیر خارجه ایران گفت: در واقع یک ویژگی دیگر شهید امیرعبداللهیان اهتمام به مسئله فلسطین بود که در این عرصه سابقه‌ای کهن داشت و در دوره‌ای دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین بود و در حوادث ماه‌های اخیر غزه نیز آن شهید نقشی مهم و بزرگ در دفاع از مسئله فلسطین و مطرح کردن این موضوع در محافل منطقه‌ای و بین‌المللی و شورای امنیت و سازمان ملل داشت و همه جا با عزت و افتخار از مسئله فلسطین دفاع کرد.

حکیم همچنین تاکید کرد که شهید امیرعبداللهیان همچنین نقش مهمی در تقویت روابط ایران با کشورهای اسلامی و عربی داشت و در این سه سال مسئولیت وی شاهد پیشرفت آشکار در روابط کشورهای عربی و اسلامی با ایران بودیم که این را می‌توان یک دستاورد شاخص در دولت آیت الله شهید ابراهیم رئیسی دانست و دکتر امیرعبداللهیان در مقام وزیر خارجه این سیاست را به خوبی و شایستگی پیاده و پیگیری کرد.

وی با اشاره به حضور مقامات کشورهای جهان در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران افزود: میزان هم‌دردی و ابراز احساساتی که با این حادثه شد و حضور مقامات ارشد کشورهای عربی و اسلامی که به این مناسبت به جمهوری اسلامی ایران سفر کردند خود بیانگر موفقیت در اجرای سیاست تقویت روابط با کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha