کد خبر 253625
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۱

با حضور در سفارت ایران در تاشکند؛

رئیس‌جمهور ازبکستان دفتر یادبود شهید رئیسی را امضا کرد

رئیس‌جمهور ازبکستان دفتر یادبود شهید رئیسی را امضا کرد

 «شوکت میرضیائف» رئیس جمهور ازبکستان با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند، دفتر یادبود شهید آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران را امضا کرد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، آیت الله سید ابراهیم رئیسی که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

بدنبال این سانحه، مقامات و نمایندگان ازبکستان با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک، دفتر یادبود شهید رئیسی رئیس‌جمهوری و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه را امضا کردند.

شوکت میرضیائف رئیس جمهور این کشور آسیای مرکزی نیز با حضور در سفارت ایران، این دفتر را امضا کرد و یاد و خاطره همتای ایرانی خود را گرامی داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha