کد خبر 253611
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد:

تمهیدات اتوبوسرانی و ترافیکی تهران برای مراسم تشییع پیکر شهید رئیسی و همراهانش

تمهیدات اتوبوسرانی و ترافیکی تهران برای مراسم تشییع پیکر شهید رئیسی و همراهانش

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با عرض تسلیت به مناسبت شهادت خادم الرضا (ع) آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان در سانحه تلخ سقوط بالگرد، از خدمات‌رسانی رایگان این شرکت برای مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر این عزیزان، خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی حیات، مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در توضیح بیشتر این تمهیدات گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، ناوگان این شرکت برای حضور شرکت‌کنندگان در مراسم وداع که امشب ساعت ۲۱ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود ضمن تقویت خطوط عبوری و منتهی به محل برگزاری مراسم نسبت به ارائه خدمات حمل و نقلی به مقاصد میدان راه آهن، پایانه خاوران، میدان آزادی، میدان رسالت، میدان صادقیه و شهرری اقدام می‌کند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر اینکه شرکت واحد با تمام ظرفیت و توان موجود در خدمت مردم شریف پایتخت خواهد بود، افزود: همچنین برای مراسم تشییع پیکر مطهر این عزیزان در روز چهارشنبه دوم خرداد در محل دانشگاه تهران، از ۵:۳۰ صبح با اختصاص ناوگان ویژه از ۱۲ نقطه پایتخت خدمات رسانی خواهد کرد.

علیزاده چهارراه تهرانپارس، میدان آزادی، پایانه خاوران، میدان خراسان، شهرک شهید بروجردی، شهرک شهید محلاتی، میدان رسالت، میدان راه آهن، نازی آباد، ابوذر، پایانه متروی صادقیه و شهرری را ۱۲ نقطه پایتخت برای خدمت رسانی اعلام کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، وی در پایان خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت شرکت کنندگان، اندیشیده شده و ناوگان اتوبوسرانی تا انتقال تمام شهروندان به مبادی و میادین اعلام شده اقدام خواهد کرد.

 سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور؛ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تمهیدات ترافیکی برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهید جمهور، آیت الله رئیسی و همراهان ایشان در تهران اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی ویژه برگزاری مراسم تشییع از ۴:۳۰ صبح چهارشنبه در سه حلقه اجرا می‌شود.

وی درباره دامنه این محدودیت‌ها گفت:‌ از شرق تهران محدودیت حلقه اول از خیابان ولی‌عصر(عج)، محدودیت ترافیکی حلقه دوم از میدان فردوسی و محدودیت ترافیکی حلقه سوم از بزرگراه امام علی و دماوند آغاز می‌شود. از غرب تهران نیز محدودیت حلقه اول از خیابان آزادی تقاطع زارع آغاز می‌شود و بر این اساس پلیس به هیچ عنوان اجازه تردد را به خودروهای عبور در خیابان کارگر نخواهد داد. حلقه دوم از محدوده نواب و آزادی آغاز شده و حلقه سوم نیز مربوط به سه‌راه فرودگاه است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه محدودیت‌های ترافیکی از شمال تهران در حلقه اول از خیابان کارگر و بلوار کشاورز و خیابان کریمخان، در حلقه دوم از خیابان فاطمی و در حلقه سوم از میدان گلها و گمنام آغاز می‌شود. از محدوده جنوب نیز محدودیت‌ها در حلقه اول از خیابان شهدای ژاندارمری و شهید نظری، در حلقه دوم از لبافی نژاد و در حلقه سوم از خیابان جمهوری شکل می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : اجرای محدودیت‌ها از ساعت ۴:۳۰ صبح در محدوده حلقه اول اجرا خواهد شد. همچنین توقف خودروها از ساعت ۲۴ امشب در داخل محدوده حلقه اول یعنی از میدان فردوسی تا سه راه فرودگاه ممنوع است.

موسوی‌پور در خصوص مسیرهای جایگزین تردد نیز گفت: خیابان مفتح، بزرگراه امام علی(ع) به جنوب، زیرگذر تونل توحید، استاد معین و ستاری به فرودگاه باز است. اما از شمال میدان آزادی، از پل جناح، فلکه دوم صادقیه و از جنوب میدان آزادی از شمال میدان فتح اعمال محدودیت را خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین برای آماده‌سازی مراسم از ساعت ۲۴ امشب از خیابان وصال در خیابان انقلاب تا میدان انقلاب و همه خیابان‌های عمود بر خیابان انقلاب محدودیت تردد وجود دارد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه سازمان اتوبوسرانی ویژه‌ای جهت تردد و انتقال شهروندان در این روز تدارک ویژه‌ای دیده است، گفت: اتوبوس‌ها برای جابجایی شهروندان در بزرگراه سعیدی، محمدعلی جناح و رینگ داخلی و خارجی میدان آزادی مستقر خواهند شد. همچنین در طول مسیر نیز در خیابان‌های عمود بر خیابان آزادی نیز محل‌هایی مانند خیابان استاد معین، بخشی از بزرگراه یادگار منتهی به خیابان آزادی در ضلع شمال و در ضلع جنوب آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان هستند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه آماده‌باش پلیس راهور از امشب آغاز شده و تا پایان مراسم و تخلیه کامل جمعیت ادامه خواهد داشت، گفت: درخواست ما این است که شهروندان حتماً از حمل و نقل عمومی و به خصوص مترو که در این روز فعال است برای حضور در مراسم وداع با آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت استفاده کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha