کد خبر 253556
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱

حضور صفری در نشست سازمان همکاری شانگهای در فقدان وزیرخارجه شهید

حضور صفری در نشست سازمان همکاری شانگهای در فقدان وزیرخارجه شهید

نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری شانگهای امروز سه‌شنبه در آستانه پایتخت قزاقستان آغاز شد و در این نشست مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران به جای حسین امیرعبداللهیان وزیر فقید وزارت امور خارجه ایران، شرکت کرده است.

به گزارش گروه سیاسی حیات، قرار بود در این نشست حسین امیرعبداللهیان برای نخستین بار به عنوان عضو اصلی این سازمان شرکت نماید.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار بود عصر روز دوشنبه عازم آستانه شده تا در نشست شورای وزرای خارجه شانگهای شرکت کند اما حادثه سقوط بالگرد، او را به دوستان شهیدش ملحق کرد.

به گزارش وزارت امورخارجه قزاقستان، مراد نورتلئو معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان از روسای هیات‌های شرکت‌کننده در شورای وزیران سازمان همکاری شانگهای استقبال کرد.

در این نشست مشترک که به ریاست طرف قزاقستان برگزار می‌شود، سران هیأت‌ها در مورد اوضاع بین المللی و منطقه ای، مسائل امنیتی و توسعه همکاری‌ها در چارچوب سازمان همکاری شانگهای در زمینه‌های سیاسی، تجاری، اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه تبادل نظر خواهند کرد.

وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری شانگهای قبل از این دیدار عکس مشترکی گرفتند. ایران در این نشست به جای وزیر فقید امور خارجه، با معاون معاونت دیپلماسی ایران، مهدی صفری حضور دارد.

قزاقستان از ۵ ژوئن ۲۰۲۳ تاکنون ریاست سازمان همکاری شانگهای را بر عهده دارد. اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برای ۳ تا ۴ ژوئیه ۱۳ و ۱۴ تیر) در آستانه برنامه‌ریزی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha